1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

brs-HV.07 » Bursa'da Sportif Havaalanı

Gönderilme zamanı: 14 Tem Pzr, 2013 18:15
gönderen Kamil16
Olay Gazetesindeki habere göre Türkiye'nin ilk sportif havaalanı Bursa'da 300 dönümlük arazi üzerinde açılmış ve THK tarafından tescil edilmiş.

Hazerfan Çelebi aynı konsepte değil mi?


Resim

http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolg ... 62557.html

Gönderilme zamanı: 14 Tem Pzr, 2013 18:23
gönderen Esat
Bu "ilk", "en büyük", "en modern", "en iyi" falan gibi ifadeleri korkunç aptalca buluyorum, yıllardır söylediğim bir şey var biz hala ülkemizi 1960 ta sanıyoruz ya da ne bileyim 50 deyin 90 deyin, yani insanların artık pasaportu ve iyi kötü yurtdışı deneyimi var, bu olmayanın evinde interneti ve televizyonu var, insanlar gazete okumuyor ama maşallah neyşınıl ceografik ya da diskoveri izleyen pek çok insan var, yani gerçekten "büyük" ya da "modern" ya da "teknolojik" nedir iyi kötü biliyor insanlar diyordum hep :) şimdi cümle saçmaladı biliyorum evet böyle diyordum ama galiba böyle değil ya, yani hala bu söylem taraftar topluyor çünkü, dünyanın en büyük cartını yapıyoruz dedik mi insanlar :shock: oluyor, demek ki getirisi de varki bu argüman yürüyor.

Yanlız şunu belirteyim bu Türkiye' ye has bir durum değil, bunu yapan başka ülkelerde var hatta bunların içinde avrupa ülkeleri de var, yani halka bir şeyi anlatırken "ahanda bu yapılan bu işin en bilmemnesi" derler ama arkasından genelde şunu eklerler "ve biz yaptık!" :) yani böyle durumlarda dile geliyor. Ben ülkemdeki projeleri küçümsemek adına bunları söylemedim ama bazı söylemlerin gerçekçi olmadığını düşünüyorum.

Havaalanı konusuna gelince Hazerfen de bu statü de galiba, yani kullanıldığı amaçlara bakarak söylüyorum bunu yoksa bilgim yok. Tek anlamadığım Bursa ile alıp verilemeyen nedir, niye bir havalimanı çok görülürde böyle oyuncaklar verilerek susturulmak istenir.

Hava Ulaşımsız Şehir : BURSA

Gönderilme zamanı: 14 Tem Pzr, 2013 18:34
gönderen Kamil16
Hava Ulaşımsız Şehir : BURSA

Bursa'daki özel bir girişim bu. Tebrik etmek lazım.
Bursa'nın Havayolu ile ulaşım kaderi SGH ile birlikte bilinçli olarak köreltildi. Rakip istenmiyor. Yada cirodan azalma istemiyorlar. 8)

http://www.bkapisi.net/turkiyenin-tek-s ... eLSdW1hBuY