gnl-HV.07 » Hava Yollarından Genel Haberler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: gnl-HV.07 » Hava Yollarından Genel Haberler

Mesajgönderen Esat » 18 Ara Pzt, 2017 19:09

Bu haber yalan. Avusturya havayolları uzun yıllardır zaten uçmuyordu, pek çok asya kalkışlı havayolu avrupa aktarmasını artık thy üzerinden yaptığı için de zaten diğer havayolları da yolcu bulamıyordu, maksatlı ve art niyetli bir haber, aynı başlıkla verilmesini de şık bulmadığımı bilin.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesajgönderen Kamil16 » 19 Ara Sal, 2017 06:31

Aynı haber birçok haber sitesinde var. Haberin özünde yabancı havayollarının, THY ve diğer Türk Uçak şirketleri ile rekabet edememesi yatıyor. Bunun neresi "şık" değil tam tersine bir başarı söz konusu aslında.

http://www.airporthaber.com/havacilik-h ... riyor.html

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 19 Ara Sal, 2017 06:53

Haberin internette sunum ve yayılma şekli, kullanılan başlık ve dili şık bulmuyorum, kimsenin içerik okumadığı bir çağda başlık üzerinden algı yaratan haber sitesi ya da haber kime ait olursa olsun benim gözümde art niyetlidir, sptnik gibi oyun oynamakta sınır tanımayan bir haber kanalı için şık değil diyerek hafif bir tabir kullanmışım. Eğer ben de, bir şekilde benzer bir şey yaptı ya da yapıyor isem sizlerde beni uyarın, yanlış anlaşılmasın herkes okuduğu kaynaktan beslenecek tabii ki bundan bir sorun yok ama benim burada hiç saçma sapan olimpik havuz gaz haberlerini verdiğimi gördünüz mü :) kast ettiğim şey biraz da bu dur. Kamil Bey bir kaç kez dile getirdim, sizin beyefendiliğiniz ve şahsınız özelinde bir durum yok, böyle anlaşılacak bir şey yazdı isem affola.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesajgönderen Kamil16 » 14 Oca Pzr, 2018 09:23

Trabzon Havalimanında dün gece büyük bir tehlike atlatıldı. Pegasus'un Ankara - Trabzon seferi yapan uçak, pist dışına çıktı ve denize ramak kala çamura saplanmış olarak durdu. Allahtan kimsenin burnu kanamamış. Kötü hava koşullarının etken olduğu söyleniyor. Büyük geçmiş olsun.

İzlediğim kadarı ile hemen bir tartışma başladı. Trabzon Havalimanı bu trafik yükü altında iken yıllardır söz verilen 2.pist yapılmadı ama komşu iller Ordu-Giresun'a deniz doldurularak havalimanı yapıldı. Şimdi de Rize-Artvin'e yapılıyor diye.

Bu arada, Trabzon Havalimanında denize paralel pist var. Kuzey rüzgarlarından direkt etkileniyor. Pist çevresinde niçin güvenlik çiti ya da bariyerler yok?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 14 Oca Pzr, 2018 17:48

Evet, gerçekten ucuz atlatılmış bir kaza olduğunu düşünüyorum, hem yolculara hem de personel ve havayoluna büyük geçmiş olsun. Neden, niçin ya da tedbirler hakkında bir yorum yapmayı kendi adıma doğru bulmadım, uzak olduğum bir konu, Kamil Bey in önerisi uygulanabilir bir şey midir, eğer öyle ise acaba gerçekten böyle bir hava tünelinde testleri yapılıp falan mı yapılır yoksa bizdeki kafa ile yavv koyalım rüzgar bariyerlerini deyip yapılır da bu sefer o bariyer nedeni ile daha tehlikeli türbülanslı hava akımları falan mı oluşturulur, bilemiyorum. Tamam havacılıkta yapılan her iş binlerce test ve detaydan geçerek yapılıyor da, neyse.

“Hava Yolları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir