gnl-TS.27 » Bilet ve Jeton örnekleri

Kullanıcı avatarı
AyLiN
Aylık Paso

gnl-TS.27 » Bilet ve Jeton örnekleri

Mesajgönderen AyLiN » 09 Mar Pzr, 2008 19:34

Eki Alüminyumdan yapılmış olan Cüstrin tek gidişli Tramvay Jetonbileti. Eski para değerli ile 5 Alman Pfennig

Resim

Almanya Kassele ait olan iki eski kağıt bilet örnekleri

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 10 Mar Pzt, 2008 15:44

Resim - Resim
Wiener Linien Haftalık Kart - Wiener Linien Tek Binişlik Bilet
Resim - Resim
Viyana Toplu Taşımacılık Sistemi başlığındaanlattığımız alışveriş kartı denilen biletin yeni ve eski hali, Sabah 8 Akşam 8 Geçerli
Resim - Resim
Wiener Linien 4 binişlik kart ve Viyana Tramvay Müzesi Bileti
Resim - Resim
Köln Tramvay Bileti - Brüksel İşletmecisininMisafir Kartı (Elektronik Kart)
Resim - Resim
Resim - Resim
Bu dörtlü Paris Toplu Taşımacılık sistemineait, sol üstteki 3 günlük tüm bölgelerde geçerli kart (iyi kazıklandık be :P) sağ üstteki SNCF bileti, alttakilerde anladığım kadarı ile metro, otobüs, tramvay ve banliyölerde geçiyor bunları nerden aldım hatırlamıyorum nerelerde geçerli olduğunu bize en iyi Kemal Çevik abimiz anlatır herhalde.

Kullanıcı avatarı
Kemal Çevik
Aylık Paso

Haydi biraz başımı kaşıyayım..

Mesajgönderen Kemal Çevik » 13 Mar Prş, 2008 12:01

Arkadaşlar,

Gene çok yoğun bir dönemdeyim en keyif aldığım meşgalelerimi bile yapamaz oldum, ama haydi bir ara vereyim.

Paris biletlerinden sol üstteki 3 gün 1-6 bölgede geçerli ve de genellikle turistlere "yutturulan" bir kupon. Bazı müze girişlerinde indirim sağlamakla beraber kardeşi "yerliler" için olan Mobilis'ten daha pahalı, ve 3. bölgenin ötesine çıkmayacak adama bile satılmakta :D

Sağ üstteki demiryolu çalışanlarına verilen, kimlikleri ya da bedava yolculuk etme haklarını gösteren belge ile kullanılan bir bilet. Aslında turnikelerden geçmeye yarıyor sadece, eh adamın kimliğini okuyucuya sokacak hali yok ya :lol:

Sol alttaki bir indirimli Ticket+ (tike plüs), 10 lu satılan bir "karne" den alınmış. t+ 90 dakika süresince yalnızca otobüste sınırsız aktarma sağlıyor 1 temmuz 2007'den beri, bunun yanısıra gene sınırsız metroya binmek, ya da tramvayda tek bir yolculuk yapmak için kullanılabilir. Ancak metro/otobüs/tramvay/tren aktarması için elverişli değil.

Sağ altta ise çok nadir kullanılan, otobüste sürücüden, ya da gişeden sadece bir yolculuk için alınan bilet. Şu anki bedeli 1,50 avro. (10'lu karnenin her bileti 1,11 €) Bu bilet metrodan çıkmadıkça sınırsız aktarma olanağı vermekle beraber, otobüste buna izin vermemekte. Yerel yolcu tarafından hemen hiç kullanılmayan genelde Paris'ten geçenlerin, örneğin bir gardan diğerine geçiş yapan, tercih ettiği bir bilet. Aslında kolleksiyon için nadir bir parça, tıpkı üstündeki SNCF bileti gibi :lol:

Görüşmek üzere

Kemal ÇEVİK

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Haydi biraz başımı kaşıyayı

Mesajgönderen Esat » 13 Mar Prş, 2008 20:59

Paris biletlerinden sol üstteki 3 gün 1-6 bölgede geçerli ve de genellikle turistlere "yutturulan" bir kupon. Bazı müze girişlerinde indirim sağlamakla beraber kardeşi "yerliler" için olan Mobilis'ten daha pahalı, ve 3. bölgenin ötesine çıkmayacak adama bile satılmakta :D

Teşekkür ederim Kemal abi :) ama hakkaten yutturdular bize :P

Sağ altta ise çok nadir kullanılan, otobüste sürücüden, ya da gişeden sadece bir yolculuk için alınan bilet. Şu anki bedeli 1,50 avro. (10'lu karnenin her bileti 1,11 €) Bu bilet metrodan çıkmadıkça sınırsız aktarma olanağı vermekle beraber, otobüste buna izin vermemekte. Yerel yolcu tarafından hemen hiç kullanılmayan genelde Paris'ten geçenlerin, örneğin bir gardan diğerine geçiş yapan, tercih ettiği bir bilet. Aslında kolleksiyon için nadir bir parça, tıpkı üstündeki SNCF bileti gibi

O zaman bu iki nadir parçaya iyi bakmak lazım, işin komiği ben bunları nerden aldım onu bile hatırlamıyorum :roll:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 23 Kas Pzt, 2009 18:38

Onur yazdı:Kemal 2 yıl önce benden biletlerin resmini çekmemi istemişti, geç ta olsa paylaşıyorum;
Resim
Yukarıdan aşağıya: Öğrenci, Emekli ve Tam bilet.

Müze - Zerdalilik Tramvay Hattı başlığından alıntılanmıştır.

“Harita-Broşür-Efemera-Maket-Model” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir