tr-L.04 » İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü

Engin Y
Kadrolu Personel

Re: tr-L.04 » İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü

Mesajgönderen Engin Y » 05 Nis Cum, 2019 17:15

Otoyolun tümüyle açılış tarihini aratırken tesadüfen aşağıdaki resme denk geldim..

Güzel bir tabela olmuş..
Bu yolla gidilebilecek tatil yörelerini sıralamış..

Yolu ilk kullandığımda, bu tabelanın fotoğrafını çekmeye çalışacağım kısmetse..

Resim

mustafaguler
Müdavim

Mesajgönderen mustafaguler » 06 Nis Cmt, 2019 09:40

Böyle bir levha yok ve olmayacak diye de biliyorum, şahsi bir çalışma.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesajgönderen Kamil16 » 07 Nis Pzr, 2019 20:36

YID Kapsamında yapılan Otoyol ve Köprülerde hiç değişmeyen yurdum insanı manzaraları..

Dün gece Bursa'dan O-5 Otoyoundan Yalova'ya geliyordum. Karsak'taki İznik-Gemlik çıkışından çıktım. Toplam 4 gişe açık, ortadaki iki gişe Nakit-KK, Sol ve sağda iki gişe ise ortak, OGS-HGS için.

Ortadaki iki gişe boş, en sağdaki gişe'de yoğunluk daha az diye oraya gittim. Tabii ki hiç değişmeyen manzara. Nakit-KK gişeleri boş olduğu halde, OGS-HGS gişelerinde ödeme yapan bir Kamyoncu..

Tabii ki, olağanüstü bir sabır göstererek, beklemek zorunda kalıyorsunuz..

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 07 Nis Pzr, 2019 21:37

Engin Y yazdı:Otoyolun tümüyle açılış tarihini aratırken tesadüfen aşağıdaki resme denk geldim..

Güzel bir tabela olmuş..
Bu yolla gidilebilecek tatil yörelerini sıralamış..

Yolu ilk kullandığımda, bu tabelanın fotoğrafını çekmeye çalışacağım kısmetse..

Resim

mustafaguler yazdı:Böyle bir levha yok ve olmayacak diye de biliyorum, şahsi bir çalışma.

Gerçek sanmıştım, hatta resmini çekip sizlerle paylaşmak için heveslenmiştim, üzüldüm şimdi :?

Michel Fugain’in Une Belle Histoire şarkısında, “autoroute de vacances / autostrada delle vacanze” yani “tatil otoyolu” ifadesi geçer..

Bu da bizim tatil otoyolumuz oluyor, eğer Bozcaada'dan Kaş'a kadar uzanan sahile bu otoyol kullanılarak gidilecekse :)

https://www.youtube.com/watch?v=u2UhQAhLc2Y

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesajgönderen Kamil16 » 08 Nis Pzt, 2019 13:37

Kamil16 yazdı:YID Kapsamında yapılan Otoyol ve Köprülerde hiç değişmeyen yurdum insanı manzaraları..

Dün gece Bursa'dan O-5 Otoyoundan Yalova'ya geliyordum. Karsak'taki İznik-Gemlik çıkışından çıktım. Toplam 4 gişe açık, ortadaki iki gişe Nakit-KK, Sol ve sağda iki gişe ise ortak, OGS-HGS için.

Ortadaki iki gişe boş, en sağdaki gişe'de yoğunluk daha az diye oraya gittim. Tabii ki hiç değişmeyen manzara. Nakit-KK gişeleri boş olduğu halde, OGS-HGS gişelerinde ödeme yapan bir Kamyoncu..

Tabii ki, olağanüstü bir sabır göstererek, beklemek zorunda kalıyorsunuz..

Bu yazıyı Otoyol A.Ş'ye de göndermiştim. Aşağıdaki yanıtı aldım...

"" Sayın Kamil BÜKE,

Gişelerimiz OGS, HGS ve NAKİT olmak üzere farklı modlarda çalışacak şekilde teşkil edilmiştir. Gişelerin çalışma modları gişe saçaklarında bulunan göstergeler aracılığıyla belirtilmektedir. Gişe personelimiz OGS veya HGS etiketi olup da bakiye yetersizliği, etiket arızası nedeniyle etiketin okunamaması vb. nedenlerle OGS ve HGS gişelerinde etiketi vasıtası ile ödemesini gerçekleştiremeyen ve bu nedenle geçiş bedelini nakit olarak ödeyen müşterilere hizmet etmek için belirtilen gişelerde görev yapmaktadırlar. Dolayısı ile gişelerde yapılan görevlendirme aslen etiketi olmadığı halde OGS/HGS gişelerine girmiş NAKİT müşterilerine yönelik değildir.

Diğer taraftan; operasyonel olarak birinci önceliğimiz elektronik etiket sahibi olan OGS ve HGS müşterileridir. Yoğunluğun en yüksek olduğu zamanlarda NAKİT gişelerinde oluşan kuyruk uzasa bile gişeler OGS/HGS müşterilerine öncelik verecek şekilde NAKİT gişelerden ayrı olacak şekilde çalıştırılmaktadır. Ancak buna rağmen NAKİT gişelerini kullanması gereken müşteriler zaman zaman kaçak olarak OGS veya HGS gişelerini kullanma girişiminde bulunarak bu gişelerde tıkanıklığa sebep olmaktadırlar.

Yaşanan sorunun nedenini bu usulsüz kullanımın oluşturduğunu belirtmek ister, otoyolumuzu kullandığınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

OTOYOL ÇAĞRI MERKEZİ

444 9 887

Çağrı Merkezi Faks : 0 224 600 78 49
Çağrı Merkezi Email : sorun@otoyolas.com.tr ""

Ancak bu cevap beni açıkcası tatmin etmedi ve aşağıdaki cevabı yolladım..

""Sn. OTOYOL A.Ş. Yönetimi,

Hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. Ancak "normal bir vatandaş olarak" yanıtınız beni tatmin etmedi.

Ben size önerimi söyleyeyim..

YANLIŞ GİŞE'YE GİRENDEN ÖNCE %50 ve 6 AY SONRA %100 ZAMLI TAHSİLAT yapılacağını Gişelerden önce ışıklı tabelalar ile bildiriniz.

Sonuçta, bu tür insanların vurdum duymaz hareketlerini önleyerek, Normal ve Masum Vatandaşların, "Zamanlarının Çalınmasını" önleyebilirsiniz?

İlgi ve Alakanız için çok teşekkür ederim..""

“Diğer Toplu Ulaşım Sistemleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir