adn-DS.07 » Adana Amfibik Otobüs Satın Alıyor!!!

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17219
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

adn-DS.07 » Adana Amfibik Otobüs Satın Alıyor

Mesaj gönderen Esat » 14 Ağu Sal, 2012 17:31

Adana Belediyesi metro yapamıyoruz bari başka bir şey ile gündeme gelelim demiş ve çokta ilginç bir metod seçmiş. Belediye Meclisinde suda giden yani amfibik otobüs alınmasına önerisi verilmiş. Seyhan Barajı gibi büyük su alanlarında bu otobüsler ile taşımacılık yaparak kentin turistik değerinin artacağını düşünüyorlarmış, bize hayırlı olsun demek düşer. İlginç bir fikir, uygulaması nasıl olur, güvenilirmidir bilemiyorum, teleferikten sonra sevmediğim bir başka şey varsa o da deniz araçları yav :)

http://www.haber7.com/guncel/haber/9148 ... da-gidecek
Ulaşım Dairesi Başkanlığı, otobüs alım teklifini pazartesi günü başlayacak olan meclis gündemine koydu. Teklife göre alınacak olan suda gidebilme özelliğine sahip otobüs ile Seyhan ve Çatalan Barajları ile Seyhan Nehri boyunca turların düzenlenmesi hedefleniyor. Otobüs sayesinde Adana'nın doğal su kaynakları ve çevresindeki güzellikler tanıtılmış olunacak.

Bazı meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi'nin borç yükü altında olduğuna dikkat çekerek, "Fiyatı çok yüksek, onun yerine alt yapıya, kent trafiğini rahatlatacak bulvarlara ağırlık vermeliyiz" dedi. Otobüs alımı ile ilgili teklifin meclisten nasıl onaylanacağı merak konusu oldu.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi
Mesajlar: 5249
Kayıt: 21 Eyl Cum, 2007 12:12

Mesaj gönderen alabay » 14 Ağu Sal, 2012 23:39

Heee, »otobüsler artık suda gidCEK«
Emredersin kom’tanım!

Garanti dünyada ilk ve ileri teknolojiye sahip, çağdaş bir ulaşım sistemidir. İlk olması hem de acaip garantili olabilir yani :o

Cevapla

“Diğer Toplu Ulaşım Sistemleri” sayfasına dön