mns-T.07 » Manisa Raylı Sistem İstiyor

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17219
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

mns-T.07 » Manisa Raylı Sistem İstiyor

Mesaj gönderen Esat » 22 Eyl Pzr, 2013 17:39

Seçimler yaklaşıyor, bir önceki seçimde ilçe bazına kadar inmişti talepler sanırım bu seçim döneminde köylere kadar raylı sistem vaatleri inecek, hadi hayırlısı. Yanlış anlaşılmasın Manisa' nın bir raylı sistem ihtiyacı muhakkak vardır, yapılmasın demiyorum varsa ihtiyaç bir an önce yapılsın ama bu söylemler seçime çeyrek kala akla gelmesin, bende ağrı yapıyor.

http://www.haber3.com/baskan-ergunden-m ... 08450h.htm
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kentin trafik yoğunluğunu yok etmek amacıyla yapılması planlanan hafif raylı sisteme yönelik bilgi alışverişinde bulunmak için alanında uzman firma yetkililerini makamında ağırladı.

Günün belli saatlerinde kent trafiğinin kilitlenme noktasına dahi gelebildiğini sözlerine ekleyen Başkan Ergün, bu sorunun çözümü için Manisa Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti. Ardından firma yetkilileri çeşitli illerde yaptıkları benzer çalışmalar hakkında Başkan Ergün’e bilgi verdi. Firma yetkililerini dikkatle dinleyen Başkan Ergün, çeşitli sorular yönelterek, hafif raylı sistem hakkında detaylı bilgi aldı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17219
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 07 Kas Prş, 2013 12:21

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/mani ... eri/851579

Proje yapımına başlanmış bunun için Belediye Meclisi Başkana yetki vermiş, güzergah ile ilgili ilk söylemlerde ortaya çıkmış.
projelerin hazırlanmasıyla ilgili hizmet alım işi için Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Başkan Ergün, yaptığı açıklamada hafif raylı sistemin şehir trafiğine olumlu katkı sağlayacağını söyledi. Proje safhasında olduğu için oylama öncesi planlanan sistemin güzergâhında değişikler olabileceğini belirterek, “Plana göre raylı sistem hattı Gediz Köprüsü civarındaki yeni garajdan başlayacak, Stadyum ve Cumhuriyet Caddesi’nde Emniyet Müdürlüğü binası önünden geçerek Doğu Caddesi’ne çıkacak. Moris Şinasi Çocuk Hastanesi önünden geçerek Laleli Kavşağı’na inecek. Laleli’de Mehmet Akif Ersoy Bulvarı'ndan Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne ilerleyecek olan raylı sistemin son durağı Serel fabrikası civarı olacak. İleride yapılması planlanan ikinci hat ise Karaköy’den geçecek.” dedi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17219
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 20 Ağu Çrş, 2014 08:27

Konuya ilgi gösteren Çin li bir heyet Belediye Başkanlığına sunum yapmışlar.

http://www.dha.com.tr/en-son-haber-cinl ... 37227.html

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17219
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 28 Oca Çrş, 2015 09:03

Seçim ısınmaları başlamış gibi :) Manisa 2015 yatırım planında tramvay varmış.
Hafif raylı sistemin güzergâhı hakkında bilgi veren Başkan Ergün, yeni otogardan şehir içerisine giren ve ardından OSB ve Celal Bayar Üniversitesi Kampüsü”ne varacak bir sistemi öngördüklerini belirterek, bir başka alternatifin de çevre yoluna paralel bir hafif raylı sistem olduğunu söyledi. Başkan Ergün güzergâha yönelik şöyle konuştu, “Hafif raylı sisteme yönelik seçim süreci içerisinde de açıklamalarımız olmuştu. Söz ettiğimiz güzergâhlar konusunda tabii ki değişiklikler olabilir. Yeni garajdan başlayıp şehrin içerisinden geçmek suretiyle, Mehmet Akif Bulvarı”ndan OSB”ye uzanacak, CBÜ Muradiye Kampüsüne kadar gidecek yaklaşık 16-18 kilometrelik bir güzergâh düşünüyoruz. Elbette burada işin en önemli noktalarından biri hafif raylı sistemin mevcut tren istasyonun olduğu bölgeden nasıl geçeceği konusudur.

Cevapla

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön