izm-M.07 » İzmir Metrosunda Bebek Bakım Odası Açıld

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17206
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

izm-M.07 » İzmir Metrosunda Bebek Bakım Odası

Mesaj gönderen Esat » 05 Nis Cmt, 2014 17:17

İzmir metro işletmesi metro istasyonlarında turnike alanı öncesinde yer alan bazı odaları Bebek Bakım odası haline getirerek hizmete açmış. Hep derler yerin kulağı vardır diye de inanmazdım :D ya da şöyle diyeyim böyle fikirleri sesli düşünmemek lazım, bu konunun geçenlerde bir yerde konuşulduğunu duymuştum akabinde İzmir' de böyle bir hizmet hayata geçirildi, tabii bu bir eleştiri değil sadece ilk yapan övgüyü alır :)
Kent içindeki ziyaretleri sırasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na sıkça aktarılan "metroda bebek odası" talepleri karşılığını buldu. İzmir Metrosu'nun Konak ve Üçyol İstasyonları'nda hizmete giren özel "bebek bakım odaları" anneler tarafından çok beğenildi. Annelerin büyük bir ihtiyacını karşılayan bu hizmetten sadece metro yolcuları değil, tüm bebekli hanımlar yararlanabiliyor. Bu amaçla bebek odası, metro merdivenlerini indikten sonraki ilk köşelerde yani ücret ödenip geçilen turnikelerin öncesinde oluşturuldu.
http://www.haber7.com/guncel/haber/1143 ... etro-jesti

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi
Mesajlar: 5249
Kayıt: 21 Eyl Cum, 2007 12:12

Mesaj gönderen alabay » 06 Nis Pzr, 2014 00:49

Burada bebek bakım odaları veya daha iyisi bebek bakım masaları artık erkek tuvaletlerine de yapılıyor. Sadece analar değil de, babalar da bezleri değiştirebilsin diye. Bakalım o ne zaman İzmir’e varır. Belki hiç de öyle uzun sürmez, İzmir. Metrosu biraz külüstür geldiyse de, kent çok hoşuma gitti (bundan 9 sene evvel).

Cevapla

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön