izm-RS.07 » Çinliler İzmir' e Fabrika Kuracak MIŞ

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17489
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

izm-RS.07 » Çinliler İzmir' e Fabrika Kuracak MI&#

Mesaj gönderen Esat » 14 Ağu Pzr, 2011 17:56

mış miş muş, bu çinlilerin dilinde pek yok ama karşılık gelen bir ek kesin vardır, yapı-caz, edi-cez, ola-cak, gibi, anca palavra işleri güçleri :) ha haber değeri varmı, var tabii. Koskoca Belediye Başkanı bu heriflerin sözünü getirmiş ülkemize bakalım görelim, ülkemiz ekonomisini de batırmak için Çinlilerin başka ne marifetleri olacak. Ben maalesef aman ülkeme yatırım gelsin, ama tren üretelim geyiklerini yapamıyorum, çünkü gördük Rotem' e destek verdik, istihdam olur, yok teknoloji araklarız falan diye ne oldu? :) Kol saati bile yok sanırım, yani parasını verip aldığımız trenler dışında, onlar işleri bitince terk edip gidecekler çünkü fabrikaları bizim fabrikamızın içinde, yani öyle yer alıpta kurulmuş koca bir tesis yok gibi.

Çinliler biraz daha gözü kara oldukları için bize arsa verin falan diye girmişler mevzuya, varyag gibi otel yapıcaz diye alıp silah, fabrika yapıcaz diye alıp ne yaparlar bilmem artık.

http://www.lojiport.com/index.php?sayfa ... y&id=30035
İzmir’in yeni vagonlarını üreten firmanın yatırım için arazi arayışına başladığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu, “Bu benim 7 yıllık belediye başkanlığım sırasında Çin’den aldığım en somut yatırım önerisidir” dedi.

Yatırım haberiyle döndü

Metronun yapımı tamamlanan ikinci çekerinin demiryoluna indirilmesi için düzenlenen törene katılmak üzere Çin’e giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yatırım haberiyle döndü. Kocaoğlu, metro vagonlarını yapan Çinli CSR firmasının İzmir’e yatırım yapmak istediğini söyledi. Kocaoğlu, firmanın yetkililerinin bu yıl Belediye’nin konuğu olacağını dile getirdi.
Başka bir linkte daha detaylı bilgilerde vardı ama kısa ve öz olanını aldım.

Cevapla

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön