koc-L.07 » İzmit Cengiz Topel Havalimanı Otobüs Seferleri

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17489
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

koc-L.07 » İzmit Cengiz Topel Havalimanı Otobü

Mesaj gönderen Esat » 13 Kas Pzr, 2011 16:27

İzmit' te hizmete açılan Cengiz Topel havalimanına kent içinden yolcu taşıma amaçlı otobüs seferleri hizmete alınmış. Havalimanının kapasitesi hakkında bir fikrim yok ama iyi niyetli ve güzel bir girişim olarak görüyorum, pek çok kentte havalimanına doğru düzgün ulaşım yokken İzmit' te kısa sürede böyle bir çalışma yapılması olumlu görünüyor.

http://www.haber7.com/haber/20111113/Ce ... seferi.php
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cengiz Topel Havaalanı için belediye otobüsleriyle yolculara servis hizmeti vermeye başladı. Yolcuları havaalanına taşıyan belediye otobüsü ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü.

Cengiz Topel Havaalanı’na yolcuları taşıyacak olan Büyükşehir’in belediye otobüsü, saat 13.00’te Kirazlıyalı’dan kalkıyor. D-100’den devam ederek, Tütünçiftlik, Körfez, 95 Evler, Derince, Çenesuyu, Seka Devlet hastanesi, Orduevi, Halkevi, Vilayet Durağı, 42 Evler, Kandıra Sapağı, Kavakçılık, Yahyakaptan, Goodyear ışıklar, Köseköy ve Uzunçiftlik güzergâhlarından Cengiz Topel Havaalanı’na yolcuları taşıyor. Uçak ile Kocaeli’ne gelen yolcular için de aynı güzergâhları kullanan belediye otobüsü Bolu, Bursa ve Yalova istikametine gidecekler için İzmit Şehirler Arası Otobüs Terminali’ne girip yolcuları indiriyor.

Belediye otobüsü 13.00’da Kirazlıyalı’dan kalkarak Cengiz Topel Havaalanı’na, gelen yolcular için tekrar uçağın iniş saatine göre Kirazlıyalı’ya kadar yolcu taşıyor. Otobüs ücreti ise Derince’ye kadar 2 lira, Havaalanı’ndan Kirazlıyalı’ya kadar ise 3 lira olarak fiyatlandırılıyor.

Cevapla

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön