ist-M.03:03 » M3 Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı [3.Etap İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-M.03:03 » M3 Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı [3.Etap İnşaat Süreci]

Mesajgönderen Esat » 17 Kas Cum, 2017 20:41

Bakındım ama bu etap ile ilgili bir başlık açmamışız galiba, geçen bir iki mesaj girmiştik bir yerlere bulan olursa ekleyelim bu başlığa ya da bunu silelim :) Sanırım bu işin bu etabı şu tartışmalı Aga grup tarafından yapılmaktaydı, inşaat çalışmaları başladı diye duydum hatta, bir de bu etapta istasyon isim değişiklikleri de olmuş galiba, öğrenirsek onları da gireriz.

Engin Y
Kadrolu Personel

Re: ist-M.03:03 » M3 Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı [3.Etap İnşaat Süreci]

Mesajgönderen Engin Y » 17 Kas Cum, 2017 21:18

Evet abi, bu hattın güney tarafını (Kirazlı-Bakırköy) Aga Enerji yapıyor, bu tarafını ise Özgün Yapı-Şenbay Madencilik-Söğüt İnşaat yapıyor ve bu dört şirket de aynı gruba (Bayburt Grubu) ait..

Diğer başlığa baktım, bu uzatmayla ilgili bir şey yazmamışız.. İhale Aşamasındaki Metrolar başlığında da sadece ihale sonucunu bildirmişiz..

Kısa bir hat, ama yine de 2021'den önce bitme ihtimali yok.. Hele yapanların ne kadar deneyimsiz olduklarını düşününce, belki 2023'ü de bulabiliriz..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.03:03 » M3 Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı [3.Etap İnşaat Süreci]

Mesajgönderen Esat » 17 Kas Cum, 2017 21:21

Nerede okudum kimden duydum hatırlamıyorum ama ben makine kurulumu yaptıkları gibi bir şey gördüm fakat işler çok yavaş gidiyor diye de biri yazdı bir yere :) benim kafa bir türlü resetlemediği için çok unutkanım artık :(

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir