ist-M.01 » İstanbul' da Proje Aşamasındaki Metro Hatları

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.01 » İstanbul' da Proje Aşamasındaki Metro Hatları

Mesajgönderen Esat » 09 Oca Sal, 2018 05:54

Sefaköy bakanlıkta, Bahçeşehir sonrasının nasıl şekilleneceği bence halen belli değil, köprü var dere var daha çoooook su akar, Vezneciler-GOP metro olması gerektiğini çok ta düşünmüyorum açıkçası, mevcut tramvay hattı kapasiteyi aşmıyor ki metro yatırımı yapılsın aynı güzergahta, bence T4 ten Vezneciler e bağlantı yapılmalıdır. Teleferik projeleri zaten iptal, en iyi ihtimal Piyerloti-Miniatürk arasında bir hat olacak oradan sonraki iptal, boğaz geçişli teleferik projesi zaten iptal, ama bana kalsa idi Çamlıca camisine metro yapmak yerine teleferik, ya da illa raylı olacaksa çift vagonlu bir füniküler sistemi kurardım, yazık günah oraya gömülecek paraya.

Uğur
Sezonluk Yolcu

Mesajgönderen Uğur » 30 Mar Cum, 2018 14:49

Şişhane Seyrantepe metro hattı 12 kilometre hat üzerinde toplam 10 istasyondan oluşuyor.

2019 sonrası hizmete açılması planlanan Şişhane Seyrantepe metro hattı güzergahı şöyle;
1. Şişli Etfal
2. Seyrantepe
3. Sultan Selim
4. Galataderesi
5. Çağlayan
6. Perpa
7. Okmeydanı
8. Piyalepaşa
9. Kasımpaşa
10. Şişhane

Böyle bir hattan haberi olan var mıydı? Şişhane Çağlayan arası bir havaray-viyadük tramvayı projesi vardı ama alakasız gibi geldi. Bu arada Şişli Etfal kafaları karıştırmasın Türk Telekom Arena yanında yeni inşa edilen hastane kastediliyor.

http://htemlak.haberturk.com/ulasim-pro ... -guzergahi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 31 Mar Cmt, 2018 22:45

Havaray iptal olabilir, havaray güzergahının uzatılmış versiyonu ve nedense bana çok gereksiz göründü

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir