izm-TS.22 » İzmir Eshot Taşıt Müzesi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1507
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

izm-TS.22 » İzmir Eshot Taşıt Müzesi

Mesaj gönderen kemal » 22 Tem Pzt, 2013 22:13

İzmir toplu taşım araçları için epeydir çalışıyor. 19 yüzyıldan bugünlere kadar kullanılan atlı,elektrikli tramvaylar,trolleybüsler ve otobüslerin ölçekli maketlerinden sonra, eski hurda araçlarını da restore edip Alsancak Havagazı fabrikasında sergilemeye başladı.Videolarda 1961 Ansaldo trolleybüsün getirilişini izliyoruz.(1964 değil tabi filmde arkadaş yanlış söylüyor) Bunun esaslı bir müzenin ilk adımı olacağını düşünerek İzmir'i kutluyoruz.http://www.youtube.com/watch?v=suwtIPlMLLs

http://www.youtube.com/watch?v=kuBDGmj7fuk

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17468
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 22 Tem Pzt, 2013 22:25

kemal yazdı:Neyse ki burada yıllarca restore edilecek diye bekletilen 1960 model Ansaldo trolleybüs (Bizim İETT tarafından gönderilenlerden) allanıp pullandı ve Havagazı fabrikasında sergilenmek üzere bahçesine konuldu. Demek orada kalsa trolleybüs de yanacaktı.
Resim

https://www.facebook.com/IzmirSehiriciUlasimi
Birileri bir şeyler yapsın tabii artık, yanlız şunu belirtmekte fayda görüyorum bu konulara önem veriliyor gibi yapılmasında emeği geçen bildik insanlar da var, yani ben sen o biz siz onlar, sizin benim gibi forumlarda rahatsızlık derecesinde bu işlere eğilen ve dikkat çeken kişiler. Ben belediyelerin bu işlere hala "canı gönülden" sarıldığına inanmıyorum açıkçası ama konular çok fazla ortalıkta dolaşınca "hadi bir el atalım, gönül alalım" gibisinden bir şeyler yapılmaya başlandı. Şu ana kadar gördüğüm kadarı ile İzmir' de ki çalışma en ele avuca gelir şeylerin ortaya konulduğu iş, her ne kadar aslı gibi olmasa da maket olarak bile 1/1 ölçekte yapılsa ona da razıyım :)

Cevapla

“Toplu Taşıma Müzeleri” sayfasına dön