at-TS.30 » UITP 58. Dünya Kongresi ve Fuar Etkinliği

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17337
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 13 Haz Cmt, 2009 13:05

Ve fuardaki Türk firmaları, bir firma daha vardı ama resmini çekemedim kusura bakmasınlar artık :) Bu fuarın ülkemiz için en büyük eksiği TCDD, DLH, Marmaray ya da Bakanlıktan birilerinin burada Hızlı Tren ve Marmaray projelerini anlatmaması oldu, neden bu kadar gereksiz görüyoruz böyle şeyleri bir türlü anlam veremiyorum, bir sürü insan gelip Üsküdar yazan tünelden çıkan RTE2009 resimlerini "Marmaray, Marmaray" diye birbirlerine gösterirken herhalde burada olması gereken yukarıda bahsettiğim ilgililer ay başı gelse de maaş yatsa diye düşünüyorlardı, Türkçeyi seviyorum ve diyorum ki "Yahu maaş bile sizin kadar yatmıyor" :D

İstanbul Ulaşım A.Ş. - İBB İştiraki/İstanbul
Resim

Resim

Resim

Belbim A.Ş. - İBB İştiraki/İstanbul
Resim

Resim

TemSA
Resim

Resim

KentKart
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17337
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 13 Haz Cmt, 2009 22:05

Abu Dabi yi unutmuşum, dediğim gibi en iyi şovu sunan işletmeci idi, planları daha çok ileriye dönük metro ile kombine bir tramvay sistemi planlıyorlar ve bu planı 2023 e kadar hayata geçireceklerini belirtiyorlardı. Zaten bugün gazetelerde okuduğum bir haberde Dubai nin ticaret merkezi konumunu kaybettiği ve yatırımcıların Abu Dabi' ye kaydığını anlatıyordu.

Resim

Bu arada fuarın en alakasız gibi görünen firmalarından biriside Google idi. Google Map üzerinde yeni başlatılan trafik hizmetleri ile ilgili bir konuşma yapıldı, bunun için işletmeler ile birlikte çalışacaklarını ve sefer tarifelerini vereceklerini, sefer tarifeleri üzerinden Yolculuk Planlama hizmeti vereceklerini falan anlattılar, tabii ilginçti, hatta size bahsetmiştim elimde Google API ile yapılmış çokta güzel bir örnekte vardı, biraz kastırsak bizde yaparız :D

Resim

Araçlar olarak fuarın gözdeleri aslında otobüslerdi. Tüm otobüs firmaları birbiri ile yarışırcasına Hibrit otobüsleri ile fuarda idiler ve gerçekten konfor ve erişilebilirlik anlamında çok güzel otobüsler vardı. Mercedes' in FuelCELL-Hybrid Citaro ile 0 Emisyon iddiası ve standı harika idi, TemSA da Avenue' si ile fuarda tanıtımını yapıyordu. Diğer otobüs firmaları arasında pek çok firma çift körüklü metrobus çözümleri, modern troleybüs araçları ve az sayıda da olsa gerçek Lastik Tekerlekli Tramvay lar da ilginçti. Tüm bu araçların resimlerini ilgili başlıklarda yayınlamayı düşünüyorum burayı çok fazla şişirmeyeceğim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17337
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 13 Haz Cmt, 2009 22:32

Hemen bir mesaj daha atalım arkasından. Fuarda tabii ki raylı sistem araç üreticileride devasa standları ile yeterince havalarını attılar. Burada en çok hoşuma giden üreticilerin hemen hepsinde ülkemize ait raylı sistem araçlarının örnek olarak verilmesi idi.

Siemens - Almanya :
Resim

CAF - İspanya :
Resim

Bombardier - Kanada :
Resim

Ansaldo Breda - İtalya : Firmanın standını ne akla hizmet ise çekmemişim bu resimle idare edin :)
Resim

Bunların dışında bazı başka firmalarda vardı onların daha çok araç maketi resimlerini çektim, çünkü pek direkt üretici olarak bilinmiyorlar, en azından ben tamamen bir araç ürettiklerini bilmiyordum daha çok konsorsiyumlarda yer alıyorlar örnek Vosloh-Kiepe gibi, ama maketlerde sadece kendi logoları vardı tam üretim de yapıyor olabilirler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17337
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 14 Haz Pzr, 2009 12:09

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=14297
Etkinliğe Türkiye’den katılan İstanbul Ulaşım AŞ. Genel Müdürü Ömer Yıldız, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ulaşım Danışmanı Levent Fidansoy, Genel Sekreter Vekili Seyfetin Avşar, Konya Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanı Lütfi Gülger, Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Özegen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Müdürü Salih Kumbar, Deniz Ulaşım Müdürü Hakan Yılmaz ve Şehir Planlamacısı Övünç Yılmaz
Fuarda Ulaşım A.Ş. standını ziyaret eden bir takım Türkiye' den gelmiş ziyaretçilerde vardı, sanırım diğer Belediyelerden gelmiş yetkili ve çalışanlardı sanırım. Demek ki bildiğimden daha geniş katılımda varmış ayrıca son gün Kent İçi Toplu Taşımacılık Gazetesinden bir kişininde bulunduğunu söylediler fakat kendisi ile görüşme şansım olmadı.

Cevapla

“Etkinlikler [Sempozyum-Konferans-Toplantı]” sayfasına dön