kay-TS.30 » UITP Toplu Taşımacılık Türkiye Konferans

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17339
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

kay-TS.30 » UITP Toplu Taşımacılık T

Mesaj gönderen Esat » 07 Eki Cum, 2011 19:02

27-28 Ekim 2011 tarihlerinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseray işletmecisi Kayseri Ulaşım A.Ş. evsahipliğinde ülkemizdeki toplu taşımacılık sistemlerinde finansman, organizasyon ve yasal yapıların tartışılacağı UITP üyelerine özel bir konferans düzenlenecektir. Konferansta yurtiçi ve yurtdışında toplu taşımacılık sektörü uzmanlarınca konuşmalar gerçekleştirilecektir.

http://www.uitpkayseri2011.com

Konferans Teması :
Toplu taşımacılık hizmetinin etkin biçimde sunulması ve yolcu memnuniyetinin sağlanması, kentlerimizde toplu taşımacılığın doğru bir model ile organizasyonu ile mümkün olabilmektedir. Toplu taşımacılık aktörleri arasındaki rollerin doğru dağılımı, aktörler arasındaki ilişkilerin net biçimde ortaya konulması ve doğru yasal yapı başarılı hizmet sunumu için olmazsa olmaz bir faktördür. Bunun yanı sıra toplu taşımacılıkta yatırımların ve işletmenin finansmanı yıllardır sektörün üzerinde yoğun olarak çalıştığı husus olarak karşımıza çıkmaktadır. “Toplu Taşımacılığın Finansmanı, Organizasyonel ve Yasal Yapı’’ temsayıla düzenlenen Toplu Taşımacılık Türkiye Konferansında Toplu taşımacılığın finansmanı, yasal düzenlemeler, kurumsal yapılanma, özelleştirmeler, sübvansiyonlar, hat ihaleleri, AB Direktifleri, ücret regülasyonu, yenlikçi finansman yaklaşımları ve işletme kontratları gibi son dönemde sektör açısından büyük önem taşıyan konular Türk ve Uluslararası uzmanların katılımı ile tartışılacak.

Konuşmacılar:
Leonard Turk - MTR Hong Kong Hukuk Müşaviri ve Genel Sekreteri (Eski)
Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı
Maşuk Mete - İETT Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanı
Kaan Yıldızgöz - UITP Bölgesel Projeler ve Türkiye Ülke Müdürü İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi
Guido Bruggeman - Kent içi Ulaşım Danışmanı
Şafak Hengirmen Tercan - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı
Sönmez Alev - İzmir Metro Genel Müdürü
Piers Marlow - Arriva İş Geliştirme Direktörü
Onur Orhon - TOHOB Genel Sekreteri
Ahmet T. Keşli - Türkiye PPP (Kamu – Özel Sektör Ortaklığı) Platformu Başkanı
Tasuku Takahama - UITP Bölgesel Servisler Müdürü

Konferans programı için tıklayınız.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17339
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 07 Eki Cum, 2011 22:16

UITP Türkiye Ofisi açıldıktan sonra ülkemizde çeşitli organizasyonlar düzenlenmişti. Bu sefer toplu taşımacılıkta genel olarak tüm sistemleri ilgilendiren finansman konuları ve yapılanmalar üzerine düşüncelerin sunulacağı bir konferans daha düzenleniyor. UITP çatısı altında düzenlenen organizasyon bir Anadolu kentinde Kayseri' de düzenleniyor. Kayseri kentimiz özellikle Kayseray ismi ile anılan tramvay hattının açılması sonrasında oldukça popüler hale geldi, yeni hat planlamaları ve sistemin kalitesi ile pek çok övgü alan kentin yönetimi ve işletmecisinin bu seferde evsahibi olarak konuklarını en iyi şekilde ağırlayacağına eminim.

Konuşmacılar arasında benim için tanıdık isimler var, konferans sonrasında bir şekilde sunumları ve bildirileri de elde edebilirsek özetler ile paylaşmaya çalışacağım. Ayrıca sizlerinde bu tip organizasyonlar ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum, yolcu gözü ile gerek UITP gerekse yapılan organizasyonlar hakkında neler biliyorsunuz, sizce gerekliliği ve size yansıyan kadarı ile doyuruculuğu hakkında fikir sahibimisiniz, ilgilenen arkadaşların paylaşmasını temenni ederim. Halihazırda yolcu odak gruplarına katılabilme şansımızda var, bunu değerlendirin derim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17339
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 29 Eki Cmt, 2011 00:49

Organizasyon başladı, 220 nin üzerinde sektör profesyonelinin katılımı ile başlayan sempozyumun ilk günü daha çok tanışma toplantısı gibi geçen davetli oturumu, Kayseray teknik gezisi ve akşamki gala yemeği ile geçti.

Bugünün programında konuşmacılar sunumlarını gerçekleştirdiler ve kapanış yapıldı. Konferansın teması çerçevesinde ülkemizdeki toplu taşımacılık sektörüne olumlu katkıları olacağına inanıyorum.

Resim

Cevapla

“Etkinlikler [Sempozyum-Konferans-Toplantı]” sayfasına dön