ist-L.32 » 7. UITP Uluslararası Otobüs Konferansı

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17339
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

ist-L.32 » 7. UITP Uluslararası Otobüs Konferans&#

Mesaj gönderen Esat » 10 Nis Sal, 2012 12:44

UITP Türkiye ofisi geçmişte gerçekleştirdiği başarılı organizasyonlara bir yenisini daha ekliyor. Hem ülkemizde hemde bölgede etkinliği giderek artan ve bu konuda sorumluluğu üstlenen ofis 7. UITP Uluslararası Otobüs Konferasına İstanbul'da düzenliyor. İETT ve TÖHOB evsahipliğinde gerçekleştirilecek organizasyon yerli ve yabancı pek çok sektör profesyoneli katılacak.

http://istanbul.uitp-events-expo.org/
http://istanbul.uitp-events-expo.org/si ... 5%20pg.pdf

18-20 Nisan tarihlerinde İstanbul Ceylan Continental Hotelinin konferans salonunda gerçekleştirilecek etkinlik ile ilgili detaylı bilgilere üstteki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17339
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 15 May Sal, 2012 11:48

Konferans yapıldı bitti gitti ben daha kapanış deklarasyonunu yeni gördüm. Gerçi bilmiyorum pek hoşuma gitmedi, yolculuklarda toplu taşımanın payını arttırmak gerekiyor diyerek bunun için gerek şartı "UITP, 2025 yılına kadar toplu ulaşımın payını iki katına çıkarmayı hedeflemektedir (PTx2). Bu bağlamda, otobüs hedefe ulaşmada ana araç olacak ve bu stratejide kilit rol oynayacaktır." bu cümle ile özetleniyorsa tramvay konuları hayal oldu diyeceğim ama olmaz, malum hayaldi gerçek oldu diyorlar o zaman olmayacak şeyin hayalide olmaz :(

Deklarasyon Metni İçin Tıklayınız

Bir de konferansta çıkan sonuç otobüsleri sadece kendilerine ait yollarda çalıştırmak, kapasite yoğun yerlerde bu ayrı şeritleri hızlıca metrobüse çevirmek olarak tanımlanmış, ayrıca özel sektörün daha çok katılımına dikkat çekilmiş acaba özelleştirilmiş metrobüs hatlarına mı hazırlanmalıyız diye düşünmeden edemedim.

Cevapla

“Etkinlikler [Sempozyum-Konferans-Toplantı]” sayfasına dön