bat-T.01 » Batman Tramvay Projesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16715
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

bat-T.01 » Batman Tramvay Projesi

Mesajgönderen Esat » 14 Kas Çrş, 2012 22:01

Batman için uzun zamandır sağda solda tramvay projesi ile ilgili haberler çıkıp duruyor, ben açıkçası çok ciddiye almıyorum bu yüzden de haber olarak değer verip girmedim bugüne kadar ama bulunsun bir kenarda diye bugün alıntılıyorum.

Neden ciddiye almıyorum konusu karışık, bir kere hiç istatistik karıştırıp nüfustu bilmemne idi bakmayacağım, bölgeye ait izlenimlerimde Batman için pek yeni değil ama şu kadarını söyleyeyim orada çok daha büyük bir nüfusa ve kent yerleşimi olarak ta çok daha büyük bir imkana sahip Van kenti var iken Batman'ın bende isterem diye tutturmasına anlam veremiyorum. Hali hazırda Van' da zaten elle tutulur bir bina yok iken, kent yeniden imar edilmek zorunda iken, neden bu kentsel dönüşüm gerizekalılığı altında (yanlış anlaşılmasın destekliyorum ama bu hali ile değil) kentlere doğru düzgün caddeler, tramvay projeleri planlara işlenmiyor en azından diye soruyorum? Van belediyesi korkunç derecede borçlu bunu biliyorum, kim ne çaldı çırptı mevzusunu karıştırmayacağım onu Vanlılara sorun, ben birinci elden onları da dinliyorum, hani bilmiyorum bana garip geliyor. Van'ı iyi bildiğim bir örnek olduğu için söylüyorum, Erzurum var, Erzincan var, Malatya var, ya varda var kardeşim Diyarbakır var, bunların hepsi duruyor Batman kalkıp bana da bana da. Tabii ki sana da ama bir otur hele, önce büyüklerin konuşsun oralarda adap böyle değildi, çok değişmiş küçükler büyüklerden önce söz alır olmuş yav. :)

Ha, Batman birilerini ikna eder, aman sen bizim eniştemizsin, aman sen bizim bakanımızsın, pardon hemşehrimizsin falan der, ışık yakılır ya da zaten yakılmıştır ona bir şey diyemem, işin bir diğer boyutu bir ara değinmiştim, bu sular çok bulanık, yarın bir gün ne olacağı bellisiz, 10 yıl önce olsa böyle söylemezdim ama kimse kusura bakmasında ödediğim vergiler ile yarın bir gün pasaportla girme ihtimalim olan bir yerede yatırıma destek veremem, bu tamamen şahsi görüşümdür, arkasında siyasi ya da ideolojik bir şey kesinlikle yoktur, oralardan sevdiğim kıymet verdiğim çok insanlar var ama artık köyü de görüyoruz yani klavuzun emeklilik vakti geldi.

Batman Belediye Başkanlığı’nın Batman Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili fizibilite çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Havaalanı – Belediye arasına yapımı planlanan raylı sistem ihalesinin fizibilite çalışmalarının tamamlanmasından sonra uygulama projelerinin hazırlanması için firmalar davet edilerek pazarlık usulü ihale yapılacak.

Bu aşamada finansman konusunun araştırıldığını kaydeden yetkililer, Batman Hafif Raylı Sistem Projesi yapım ihalesine de ancak 2013 yılında çıkılabileceğini kaydettiler.


http://www.rayhaber.com/batman-hafif-ra ... bekleniyor

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir