1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

ist-D.06 » Büyük İstanbul Garı: YENİ

Gönderilme zamanı: 14 Tem Pzt, 2008 14:13
gönderen Mehmet Kasım
http://www.ulasimturkiye.com/viewtopic. ... 8&start=12


Tüm raylı sistemlerin başlangıç ve aktarma noktası YENİKAPI olmalı. Tren yolları, metrolar, tramvaylar hepsi...

Buradan İstanbul'un her yerine dağılan bir ağ. AĞ DA AĞ.

Yenikapı'da 3 tane sistem inşaatı var zaten. Bunlara ek olarak;

1-Yenikapı-Haliç-Kağıthane
2-Yenikapı-Haliç-Sütlüce-Alibeyköy
3-Yenikapı-Haliç-Balat-Eyüp
4-Yenikapı-Kocamustafapaşa-Cevizlibağ-Bayrampaşa-Otogar-Tekstilkent
5-Yenikapı-Kocamustafapaşa-Merter-Haznedar-Bahçelievler-Halkalı Toplu K.
6-Yenikapı-Kocamustafapaşa-İncirli (zaten var.)

Resim

Gönderilme zamanı: 28 Tem Pzt, 2008 14:06
gönderen Anonymous
Mehmet aslında güzel fikir ama uygun çok geniş bir arazi yok ki Anıtlar Kurulu denen canavar burayada el atar. Her ne kadar raylı sistemler bu bölgede olsalar yinede trafik kilitlenir çünkü Şehirler Arası otobüsler sayısını düşün bu araçlar sahil yolundan Ataköy bağlantısından TEM'e çıkış yapmaları lazım olur ya da Yenikapı'dan direk Aksaray Vatan Caddesi'nden TEM'e devam etmeleri uygun olur. Esenler Otogarı TEM'e direk bağlantı olduğu için şu anki otogar bu yüzden arazisi geniş olduğu için yeri o yüzden uygun hale ayaralamışlar.

Gönderilme zamanı: 28 Tem Pzt, 2008 15:25
gönderen Mehmet Kasım
Anıtlar Kurulunu kendi kurşunu ile vuracağız. Onlar demiyorlarmıydı metro mevcut haliç köprüsünden geçsin. Köprü yenilensin diye. Tamam öyle yapacağız. 2 raylı sistem geçireceğiz yeni köprüden. Bu 2 sistem Yenikapı kalkışlı, Haliç geçişli olacak bir kolu Kasımpaşa ve Okmeydanı üzerinden KAĞITHANE'ye diğer koluda Haliç kıyıya paralel Halıcıoğlu üzerinden Miniatürk ve Alibeyköy'e gidecek. Beşiktaş hattı ile kucaklaştıracağız.

Tabi inat ettiğimiz Taksim-Yenikapı köprüsünü de ayrıca yapacağız. Vazgeçmek yok. 3 kuş vuracağız yani.

Eğer metroyu Bozdoğan Unkapanı Kemerinden geçirmem derse ona da alternatif var.

Kemerin batısından FATİH MERKEZ'E kıvırarak indiririz Yenikapı'ya. Vatan Caddesini delerek. Buna da izin vermezler ise FATİH'ten EDİRNEKAPI'ya süreriz alttan.

Daha da izin vermezlerse bu önerilerimzi metrobüse çeviririz. N'apalım.


YENİKAPI'nın konumundan yararlanmalıyız.

Gönderilme zamanı: 20 Nis Pzt, 2009 10:00
gönderen gokhan aslan
çoook zor bir iş bu bölge yoğun bir yer ama şu düşünülebilir feribota ulaşımda daha çok seçenek olmalı ve feribot iskelesinin bulunduğu bölgeye bir kaç proje daha düşünülebilir ama yenikapıyı bir merkez haline getirmek bence olmaz

Gönderilme zamanı: 20 Nis Pzt, 2009 10:59
gönderen Mehmet Kasım
gokhan aslan yazdı:çoook zor bir iş bu bölge yoğun bir yer ama şu düşünülebilir feribota ulaşımda daha çok seçenek olmalı ve feribot iskelesinin bulunduğu bölgeye bir kaç proje daha düşünülebilir ama yenikapıyı bir merkez haline getirmek bence olmaz
Peki neresi olmalı ? Öneriniz nedir?

Gönderilme zamanı: 08 Haz Pzt, 2009 14:50
gönderen İSMAİLÇELİK
Yenikapı'da zaten gar olacak.Ama Haydarapaşa ve Sirkeci'de gar hiviyetini devam ettirir.Yenikapı daha çok şehiriçi aktram amerkezi olur.Ama İdo dış hatlar ve olcak gar sebebi ile şehirlerarası ulaşım içinde bir alternatif olcak şüphesiz.

Gönderilme zamanı: 08 Haz Pzt, 2009 18:53
gönderen Mehmet Kasım
İSMAİLÇELİK yazdı:Yenikapı'da zaten gar olacak.Ama Haydarapaşa ve Sirkeci'de gar hiviyetini devam ettirir.Yenikapı daha çok şehiriçi aktram amerkezi olur.Ama İdo dış hatlar ve olcak gar sebebi ile şehirlerarası ulaşım içinde bir alternatif olcak şüphesiz.
İsmail sen geldin forumun hareketi arttı. bereket geldi. Bir emsaj yazıp günlerce cevap beklediğimiz konular olmuştu :)

Gönderilme zamanı: 08 Haz Pzt, 2009 20:00
gönderen Esat
Miraç yazdı:
İSMAİLÇELİK yazdı:Yenikapı'da zaten gar olacak.Ama Haydarapaşa ve Sirkeci'de gar hiviyetini devam ettirir.Yenikapı daha çok şehiriçi aktram amerkezi olur.Ama İdo dış hatlar ve olcak gar sebebi ile şehirlerarası ulaşım içinde bir alternatif olcak şüphesiz.
İsmail sen geldin forumun hareketi arttı. bereket geldi. Bir emsaj yazıp günlerce cevap beklediğimiz konular olmuştu :)
:) metrolarina destek geldi diye mi :D

Gönderilme zamanı: 09 Haz Sal, 2009 07:52
gönderen Mehmet Kasım
Hep destek tam destek. Yaşasın metro kardeşliği. Tramvayı da unutmuyoruz. Esat planlamacı arakdaşlara tramvayı özendiren bir rapor hazırla sunalım. Tramvayı hiç tutmuyorlar. Halbuki bazı yerlere tram şart. Hemde ucuz.

Gönderilme zamanı: 09 Haz Sal, 2009 08:13
gönderen alabay
O üstteki çizimler için en az iki çember hat gerekir, onlar eksik, yine yıldız sistemi oluyor, ama örümcek sistemi olmalı. Nitekim Berlin'de iki sistem birbirine bağlı plânlanmıştı, biri yıldız (banliyö), biri çarmıh (metro), eder beraberinde örümcek (haha aaaağ).

B. Alabay

Gönderilme zamanı: 09 Haz Sal, 2009 10:40
gönderen Mehmet Kasım
alabay yazdı:O üstteki çizimler için en az iki çember hat gerekir,B. Alabay
Para varsa o da olur.
alabay yazdı: onlar eksik, yine yıldız sistemi oluyor, ama örümcek sistemi olmalı. Nitekim Berlin'de iki sistem birbirine bağlı plânlanmıştı, biri yıldız (banliyö), biri çarmıh (metro), eder beraberinde örümcek (haha aaaağ).

B. Alabay
berlin gibi değil burası. 2 kıtaya yrılmış bir şehir. ortasında deniz var. ve büyükçe. ağırlık merkezi bir değil birden çok. 5-6 şehir var burada aslında. örümcek ağını yapman için bayağı zaman ve para lazım.