tr-HT.01:04 » Bursa Hızlı Tren Projeleri

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: tr-HT.01:04 » Bursa Hızlı Tren Projeleri

Mesajgönderen Esat » 06 Nis Cum, 2018 06:32

Kamil16 yazdı:Sormak lazım, bu kadar insanın İstanbul'da işi ne? :shock: :? 8)

Valla İstanbul biraz boşalsın, rahatlasın ya :) çok darlanıyorum kalabalıktan :D :D

Kullanıcı avatarı
decimus
Müdavim

Mesajgönderen decimus » 06 Nis Cum, 2018 10:16

Arkadaşlar haklısınız tabi ki.

Benim yazdığım bencilce bir düşünceydi biliyorum.Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütün yatırımların her şehire eşit şekilde topladığı vergiler karşılığında yapması gerekiyor.

Bende artık huy oldu.Ne zaman bi ihale görsem hemen aklıma IBB de para olmadığı için iptal edilen 6 metro hattı geliyor.Geçen gün yazmıştım Çanakkale koprusu için yüklenici firma devlet garantisi ile 2.3 milyar euro kredi getirdi.Ben tabi hemen baktim ve keske bu para Çanakkale koprusu icin degil de iptal edilen 6 metro hatti için kullanilsa.Aynı sekildr gecenlerde ihalesi yapılan Halkalı-3. Havalimani metrosu 4.2 milyar tl.Bu paraya da iptal edilen ve şehrin tam ortasindan geçen 3 metro hatti yapilabilir.

Yani sizin anlaycaginiz ben delirdim :roll:

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Serbest Geçiş

Mesajgönderen Kamil16 » 07 Nis Cmt, 2018 08:30

decimus yazdı:Arkadaşlar haklısınız tabi ki. Benim yazdığım bencilce bir düşünceydi biliyorum.Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütün yatırımların her şehire eşit şekilde topladığı vergiler karşılığında yapması gerekiyor.

Kişi kusurunu biliyorsa bu da bir erdem, sorun yok. İstanbul'u ele alalım şimdi..

3.Köprü çare oldu mu sizce? Tabii ki kocaman bir hayır. Belki Kınalı bağlantısı açılınca ağır tonajlı araçlar ve tabii ki bende E80'i bırakıp Kınalı üzerinden Kuzey yolundan Anadolu yakasına geçmeyi tercih edeceğim.

İstanbul Boğazına bu gidiş ile 4.cü bir köprü yada deniz altından iki karayolu tüneli daha gerekecek.

Ama İstanbul'a 500 Km metro Hattı da yapsanız yine yetmeyecek. Bırakın da Anadolu'nun önemli şehirleri arasında bir YHT Hattı bağlantıları kurulsun. Ölmeden önce şöyle bir gezelim Anadolu'yu aynı Almanya, İtalya gibi.. 8) 8)

“Hızlı Tren Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir