eu-RS.09 » Avrupa'da Raylı Sistem Uygulamaları

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesajgönderen alabay » 29 May Prş, 2014 13:28

Çok fazla benzerlik var. Kim ilk, kim ikincisi, hiç bilmiyorum. Ama belki irtibatları da vardır?

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri

Tekrar Lviv (Ukr.)

Mesajgönderen kemal » 03 May Pzr, 2015 22:57

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Bu eski tramvay hediyelikçi dükkanı yapılmış...

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Serbest Geçiş

Saraybosna Tramvay Sisteni

Mesajgönderen Kamil16 » 11 Tem Pzt, 2016 20:20

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da şehrin bir uçundan diğer ucuna Tramvay ile gidilebilmektedir. 22,9 km uzunluğundaki Hat Avrupa'nın en eski tramvay hatlarından biri olup ilk başta Viyana'daki tramvayların test hattı olarak hizmet vermiştir.

Temmuz 2016'daki Saraybosna ziyaretimde hattın üzerinde çok çeşitli fakat hurda haline bir çok tramvay vagonlarının halen kullanıldığı gördüm. Bu kadar eski vagonların arasında Konya Büyükşehir Belediyesinin hediyesi 20 set yenilenmiş Tramvaylarını görmek büyük sürpriz oldu. 8) :)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Serbest Geçiş

Stockholm T-Centralen

Mesajgönderen Kamil16 » 03 Eyl Pzr, 2017 18:15

Stockholm Tren İstasyonu (Stockholm T-Centralen): Şehirlerarası Tren, Banliyö Trenleri ve Metro'yu birleştiren bir yapı. Bugüne kadar Avrupa'da gördüğüm şehirler içinde en komplex tren garı Stockholm'de.
Banliyö Tren hatları en alt katta. Orta katlarda metro var. En üste ise normal tren hatları. 3.cü fotoğraftaki Banliyö Tren Hatlarının çıkışındaki 5 adet adet yanyana yürüyen merdiven sistemin büyüklüğü hakkında yeteri kadar fikir veriyor..
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Serbest Geçiş

Öresund Boğaz Geçişi

Mesajgönderen Kamil16 » 06 Eyl Çrş, 2017 08:57

Öresund Boğaz Geçişi: Kopenhag (Danimarka) ile Malmö (İsveç) arasındaki boğazı Danimarka tarafından denizin ortasındaki adaya kadar tünel ile daha sonra Malmö'ye kadar asma köprü ile birleştiren yapı. Köprü uzunluğu 7845m ve üst katta çift şeritli otoyol, alt katta çift hat demiryolu bulunmakta.
Baltık Denizi ile Kuzey Denizini birleştiren, 12 Km genişliğindeki boğaz geçişi, Temmuz 2000'de açılmış. Bir seferlik geçişlerde 36€ ücret ödenirken, sürekli kullananlarda %75 indirim yapılmaktadır.
Mühendislik harikası olan bu geçitten bizde tek yöne 110DK ödeyerek tren ile geçtik. Kopenhag-Malmö arası Tren ile 45 dakika sürüyor..

Engin Y
Kadrolu Personel

Re: eu-RS.09 » Avrupa'da Raylı Sistem Uygulamaları

Mesajgönderen Engin Y » 16 Eyl Cmt, 2017 19:20

Merhaba,

İş için hayatımda ilk kez Londra'ya geldim.. İçine girecek vaktim yok, ana Covent Garden Market'ın hemen arkasında tesadüfen karşılaşınca, aşağıdaki resmi sizlerle paylaşmak istedim..

Dönünce memlekete, Londra-Paris metrolarını karşılaştıran bir yazı yazacağım inşallah :)

IMG_2559.JPG

“Ülke ve Şehirler, Gezi İzlenimleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir