ist-B.03:01 » Halkalı-Gebze Banliyö Hat Revizyonu (CR3)

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Yıllık Paso
Mesajlar: 391
Kayıt: 24 Ara Çrş, 2014 00:41

Re: ist-B.03:01 » Halkalı-Gebze Banliyö Hat Revizyonu (CR3)

Mesajgönderen Edil Arda » 04 Şub Pzt, 2019 16:41

Göztepe - Ayrılıkçeşmesi arasına da elektrik verilmiş, iki kere tren gördüm bugün. Söğütlüçeşme'de çekmeye çalıştım ama kenardaki perona girmediği için çekemedim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16743
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Re: ist-B.03:01 » Halkalı-Gebze Banliyö Hat Revizyonu (CR3)

Mesajgönderen Esat » 21 Şub Prş, 2019 17:32

Hattın işleri ne durumda açıkçası bilmiyorum ama görünen o ki yetkili isimler 10 Mart tarihini açılış için zikretmeye başladılar, ayrıca arka planda ciddi bir takım hazırlıklar yapıldığını da biliyoruz. Diğer bir güncel bilgi ise Ulaştırma Bakanımızın da katılımı ile Marmaray tünelinden ilk defa bir YHT seti geçtiği basına düştü. Bu da güzel bir gelişme bence, bir şekilde banliyö işletmesi yapılırken ne kadar mümkün olacak bilemiyoruz ama teknik olarak bir YHT setinin Marmaray tünelinden geçebileceğini görmüş olduk böylece

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber ... defa-gecti

Söğütlüçeşme İstasyonu’ndan test sürüşüne başlayan Bakan Turan hattın Halkalı istasyonuna kadar gerçekleştirdi. Böylelikle Yüksek Hızlı Tren ilk defa Avrupa Yakası'na geçti.

Bu hat İstanbul’un tüm raylı sistemlerini birleştiren ana omurgasıdır. Marmaray’ı da içerisinde bulunduran bu hat tamamlandığında hem metro hatları hem de Yüksek Hızlı Tren hatları hem de yük treni hatları birbirlerine entegre olmuş olacak. Artık İstanbullular demir yolunda kesintisiz seyahat edebilecek.

Bunu sağlayabilmek için Marmaray’ı da içerisinde bulunduran 13.6 kilometrelik kesimi daha önce hizmete açmış idik. Şimdi de 19 km Avrupa’da 44 km Anadolu’da olmak üzere 63 km’lik kesimi yenileme çalışmalarını tamamlamak üzereyiz”

Bakan Turan hattın Martın ilk haftası açılacağı müjdesini vererek, “Geldiğimiz noktada Gebze-Halkalı arası tüm güzergahta inşa faaliyetleri ile sinyalizasyon faaliyetleri tamamlanmıştır.

Martın ilk haftasında açılışa hazır hale getireceğiz, banliyö ve hızlı tren hattının işletmeye açılma noktasında istasyonlarda mimari sonlandırma çalışmalarına devam ediyoruz.

Bugün de sizlerin huzurunda test ve devreye alma işlemlerini başlatmış oluyoruz.

24 saat esaslı olarak deneme işletmesi testlerini yaparak, hattı Mart ayının ilk haftasında sinyalli ve sertifikalı şekilde ve açılışa hazır hale getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.


“Marmaray Projesi [İnşaat Süreci]” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir