ist-RS.02 » İstanbul 200 Adet Metro Aracı Alım İhalesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-RS.02 » İstanbul 200 Adet Metro Aracı Alım İhalesi

Mesajgönderen Esat » 01 Haz Prş, 2017 13:25

Bu konu ile ilgili gelişme ne oldu bir haber bulamadım ama ben iptal olabilir gibi bir şeyler duymuştum ve keşke demiştim ama şimdi okuduğum bir haber ne yapılmak istendiğini herhalde hiçbir zaman anlayamayacağımı düşündürdü bana. Şimdi de 30 araçlık bir ihale duyurusu yapılmış, sadece 30 araç. Bunun da 10 tanesi Dudullu-Bostancı, 20 tanesi M7 hattı için. ???? Şimdi bu mevcut yapılmış ve yapılacak ihaleye ilave ise bir sorun yok, o zaman eksiği zamanında görüp düzelttiğimiz için tebrik ederim ama bunların dışında yeni bir ihale ise ister istemez soruyor insan. Yani bir önceki ihaledeki M8 için 40 adedi 50 yapamıyor muyuz? M7 ihalesi yapıldı orada arttırım diye bir madde yok mu? Bu nasıl ihale, nasıl şartname hazırlamak. Yıllardır anlatamıyoruz, bu ülke ihale yapmayı, şartname yazmayı öğrenemediği sürece daha çookkk böyle alımlar yapar, her alınan malzeme de daha çok sorunlar yaşar. Yahu biz bile kıt aklımız ile şurada forum sakinleri olarak İBB ye bir mektup yazmıştık, niye böyle yapıyorsunuz diye, kaale alıp cevap bile verilmemişti zaten de, yine de arkadaşların hevesi kırılmasın diye kabul etmiştim :)

http://www.railjournal.com/index.php/me ... rains.html

ISTANBUL Metropolitan Municipality has launched a tender for a contract to supply 30 four-car trains for two new metro lines in the city.
The order will comprise 20 trains for the Mahmutbey - Esenyurt line and 10 trains for the Dudullu - Bostanci line. The first two trains must be delivered within 10 months of contract signing and deliveries must be completed within 20 months. The deadline for expressions of interest is July 3.

Kullanıcı avatarı
decimus
Müdavim

Re: ist-RS.02 » İstanbul 200 Adet Metro Aracı Alım İhalesi

Mesajgönderen decimus » 03 Haz Cmt, 2017 11:31

Esat yazdı: Yani bir önceki ihaledeki M8 için 40 adedi 50 yapamıyor muyuz? M7 ihalesi yapıldı orada arttırım diye bir madde yok mu? Bu nasıl ihale, nasıl şartname hazırlamak. Yıllardır anlatamıyoruz, bu ülke ihale yapmayı, şartname yazmayı öğrenemediği sürece daha çookkk böyle alımlar yapar, her alınan malzeme de daha çok sorunlar yaşar. Yahu biz bile kıt aklımız ile şurada forum sakinleri olarak İBB ye bir mektup yazmıştık, niye böyle yapıyorsunuz diye, kaale alıp cevap bile verilmemişti zaten de, yine de arkadaşların hevesi kırılmasın diye kabul etmiştim :)

Altına imzamı atıyorum.

Çok yerinde tespitler.. 8)

“Araç Alım İhaleleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir