ist-MB.07 » Metrobüsten Haberler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 20 Kas Çrş, 2013 08:00

Başkan Kadir Topbaş metrobüs - metro mevzusuna son damgayı vurdu, bu hali ile doğru anlamışız demek ki, metrobüs kalıyor aynı/benzer güzergahta metro yapılacak.

Metrobüs kalacak, hizmet vermeye devam edecek ama aynı güzergahta metro sistemini de kuracağız"dedi.

http://www.dunyabulteni.net/?aType=habe ... eID=280647

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesajgönderen kenanmar » 20 Kas Çrş, 2013 22:37

Metrobüs kaldırılmaz. Beylikdüzü - İncirli - Kazlıçeşme - Sirkeci hattı inşa etsinler. Boğaz'ı geçmek için trilyonları dökmesinler. O parayla alternatif güzergahları inşa etsinler. Metrobüsün yoğunluğu 1/3 oranında azalsa zaten hem karlı hem de sıkıntısı azalmış bir sistem haline döner.
Metrobüs'ün altına metro inşa etmek yapılmış kaldırımı bozup yeniden yapmaktan farksız.
Ki ben artık Kadıköy - Kartal metrosuna para gömüleceğine Kadıköy ve Üsküdar -Harem yönlü iki ucu olan ve Gebze'ye değin D100 Karayolu'ndan uzananan bir metrobüs hattı yapılsa çok daha işlevsel olabilirmiş diye düşünüyorum. Artan parayla başka bir acil hat da finanse edilebilinirdi.
Belki de Sabiha Gökçen'e metrobüs veya Marmaray uzatılabilirdi diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 21 Kas Prş, 2013 07:39

M4 ilk zamanlar kötü göründü ama şu anda 200 bin sınırında aşağı yukarı oynuyor, bence yolcu sayısı gayet hızlı yükseldi M2 de çok uzun zaman beklendi 200 bin :) tabii ki önerin maliyet ve belki de trafiğe katkı anlamında daha iyi bencede, metrobüs hattı D100 üzerinden otobüs eksilmesi de yapardı, metro ile böyle bir değişiklik oldu mu bilmiyorum yalnız.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-MB.07 » Metrobüsten Haberler

Mesajgönderen Esat » 26 Eyl Pzt, 2016 10:37

Bu konu ile ilgili bir de başlık vardı diye hatırladım ama bulamadım bu yüzden buraya yazıyorum. İETT nin yeni genel müdür Arif Emecen önümüzdeki yıl yeni metrobüs hatları için çalışmalar yapacakları yönünde bir beyanat vermiş, tabi henüz bir güzergah ipucu verilmemiş ama bakalım bu sözler ne getirecek.

http://www.rayhaber.com/2016/09/metrobu ... i-bitiyor/

Habertürk Gazetesi’ne konuşan İETT Genel Müdürü Arif Emecen, mevcut metrobüs hattından çıkacak olan körüklü otobüslerin kent içi taşımacılığında kullanılmaya devam edeceğini ve gelecek yıldan itibaren İstanbul’da D-100 karayolu dışında da yeni metrobüs hatlarını devreye almak için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

“Metrobüs & Troleybüs Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir