ist-F.03:03 » Seyrantepe-Cendere Füniküler Projesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-F.03:03 » Seyrantepe-Cendere Füniküler Projesi

Mesajgönderen Esat » 06 Mar Pzt, 2017 09:47

Bu sistem ile ilgili bir kaç sefer füniküler olarak belirttim ama ülkemizde maalesef bu tanım ve tanımlamalar ne kadar net tartışılır olduğu için, iş yaptıranlarda işin tekniğinden ziyade PR ı peşinde olduğu için bazı şeyler havada kalabiliyor, bu da havada kaldığı için havaray diye geçiyor :) umarım son kez yazıyor olurum ve umarım işletme aşamasında "yapılan pr boş çıkmasın aman aman aman" diye sistem HR olarak tanımlanmaz, çünkü teknik olarak, inşaat ve işletme teknolojisi olarak sistem F yani FÜNİKÜLER dir.

Öncelikle şunu açalım, bu hattın inşaatı cendere bölgesinde büyük bir konut inşaatı yürüten firma tarafından yapılıyor, işletmesini kim üstlenecek bu konuda durum nedir şu an için bir şey yazamam ama mevcut işletmeciye devri söz konusu diye duyuyorum. Araç alımı yapılmış ama araçlar henüz gelmemiş ve Nisan sonu gibi de açılması planlanıyormuş. Elimde maalesef görsel mevcut değil, stadın tam olarak neresinden başlıyor onu da tespit edemedim :) eldeki kısıtlı bilgiler ile ancak konuyu açabiliyorum, idare edin.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-F.03:03 » Seyrantepe-Cendere Füniküler Projesi

Mesajgönderen Esat » 09 Mar Prş, 2017 08:55

Vadiistanbulhavarayaraci.jpg

Üstteki çizim wikipedia sayfasındaki ilgili başlıktan alınmıştır, taslak bir çizim olabilir. Daha önce belirttiğim gibi araç satınalma resimde ismi yazılı firmadan yapılmış ama henüz teslimatı yapılmamış. Bir de yine wiki sayfasında güzergahın M2 depo sahasının oradan başladığı söylüyor ama bildiğim kadarı ile öyle değil, bakalım bittiği zaman göreceğiz sanırım.

Bir diğer husus 23 Nisan da açılması gibi bir plan var diye duydum ama daha önce Mayıs diye duymuştum :) bakalım orada ne çıkacak.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
yakupfurkan24
Aylık Paso

Mesajgönderen yakupfurkan24 » 09 Mar Prş, 2017 12:41

Bir de yine wiki sayfasında güzergahın M2 depo sahasının oradan başladığı söylüyor ama bildiğim kadarı ile öyle değil, bakalım bittiği zaman göreceğiz sanırım.

bu yanlışı ben fark ettim bu yüzden yanlış tarafımca düzeltilmiştir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 09 Mar Prş, 2017 12:53

yakupfurkan24 yazdı:
Bir de yine wiki sayfasında güzergahın M2 depo sahasının oradan başladığı söylüyor ama bildiğim kadarı ile öyle değil, bakalım bittiği zaman göreceğiz sanırım.

bu yanlışı ben fark ettim bu yüzden yanlış tarafımca düzeltilmiştir.

Teşekkürler, hocam orada denetimci yetkiniz var ise düzeltmemiz gereken çok fazla bilgi var, mevcut işletmeler ile ilgili bir takım düzeltmeler yapıyorum ama ya birileri değiştiriyor ya da denetçiler onaylamıyor, wiki üzerinde kimseye kimliğimizi ispat durumumuz yok, bu sıkıntı ama hatalı bilgileri de bir şekilde düzeltmek şart. Bende şimdi gördüm değişikliği, anlatıma bir iki küçük müdahale de bulundum umarım onaylanır. Bir de tartışma sayfasına bir bilgi girdim ama denetçilerden kimse yazmamış henüz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 20 Mar Pzt, 2017 11:23

Güzergah ile ilgili olarak şöyle bir çizim buldum. Buna göre M2 Seyrantepe istasyonundan stada erişim sağlayan tünellerin bitimindeki turnikeden çıkışta sağ tarafta bir istasyonu konumlanacak

f3-guzergah.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“Halatlı Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir