den-TF.07 » Denizli Teleferik Projesi İhale Edildi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17383
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

den-TF.07 » Denizli Teleferik Projesi İhale Edildi

Mesaj gönderen Esat » 09 Eki Çrş, 2013 17:19

Denizli kentide teleferikleniyor, haber başlığı ihale edildi şeklinde olsa da içerikte tam olarak neyin ihale edildiğini anlayamadım ama olsun :) yani işe mi başlanıyor projeye mi bunu da öğrenmek lazım.
Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na çıkacak teleferik sistemi ihale edildi. Teleferiğin şehre önemli kazanımları olacağını belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Titizlikle sürdürdüğümüz planlamalarımız sonunda teleferik projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Bu projemiz hem Denizli'nin sosyal yaşantısına renk ve farklılık katacak hem de kent merkezindeki turizmin hareketlenmesini sağlayacak. Teleferik projemiz, inanıyorum ki turizme ciddi katkılar sağlayacak." dedi.
http://www.risalehaber.com/denizlinin-t ... 90855h.htm

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17383
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 19 Ara Prş, 2013 17:47

Denizli Belediyesi´nin teleferik projesinde geri sayıma başlandı. Geçen eylül ayında ihalesi gerçekleştirilen projede yer teslimi yapıldı. Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na çıkacak olan kentin ilk teleferik sistemi ile yerli ve yabancı turistin bölgeye çekilmesi hedefleniyor. AK Parti´li Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ilgili firmayla sözleşme imzalayıp yer teslimini gerçekleştirdiklerini bildirdi. Bu projenin Denizli'nin sosyal yaşantısına renk katacağını ifade eden Başkan Zolan, kent merkezindeki turizmin hareketleneceğini belirtti.
http://www.hurriyet.com.tr/ege/25401693.asp

Teleferik firmaları Türkiye' de iyi kapı açtı kendilerine

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1475
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

Mesaj gönderen kemal » 16 Ağu Cmt, 2014 22:24

1396 metre uzunluğundaki teleferik hattında 8'er kişilik 24 kabinle karşılıklı olarak saatte 2 bin kişinin taşınabileceğini açıklayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bağbaşı ile Zeytinli Yaylası arasında başlayan inşaat çalışmalarının önümüzdeki Eylül ayı sonunda tamamen biteceğini ifade etti. Teleferiğin son noktası olan 1100 rakımlı Güventepe mevkiinde açıklama yapan Zolan, tesisin yaz ve kış mevsiminde kent turizmine katkı sağlayacağını belirtti. Ziyaretçilerin konaklamaları için 30 adet bungalov ev yapılacağına da dikkat çeken Başkan Zolan, 15 milyon 500 bin liraya ihale edilen teleferik inşaatının diğer tesislerle birlikte 20 milyon liraya mal olacağını söyledi.

Teleferiğin son noktasında insanların Denizli manzarasında oturup dinlenebilecekleri alanlar oluşturulacağını dile getiren Zolan, "Büyük bir otopark da yapıyoruz. Yazın bu yaylanın serinliği ile rahatlayacak olan insanlarımız kışın da karın tadını çıkaracak. Yaz ve kış turizmimiz artacak" diye konuştu.

Resim

Resim


Yine Leitner :)

Cevapla

“Halatlı Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön