küt-TF.07 » Kütahya'da Teleferiğe Tarih Engeli

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16835
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

küt-TF.07 » Kütahya'da Teleferiğe Tarih Engel

Mesaj gönderen Esat » 28 Tem Cmt, 2012 10:57

Kütahya' da Hisar ile Hıdırlık (bunlar ilçemi belde mi semt mi bilmiyorum) arasında yapılması planlanan teleferik hattının inşaatı için Anıtlar Kurulundan onay çıkmamış. Kurul bölgenin 1. derecede korunması gereken eserler olduğu gerekçesi ile ret vermiş. Siyasilerde olaya başka bir bakış açısı katarak kurulun düşünme tarzı çok farklı demişler, sonrasındaki söylem aslında şu "kurulun düşünce tarzı bize uymuyor, en kısa sürede kendilerini değiştirerek bu projeyi hayata geçireceğiz" Kurulu savunmuyorum çünkü geçmişte gördüğümüz bazı örnekler sanki onlarında politize olduğu izlenimini verdi hep, dolayısı ile kimsenin derdi üzüm yemek değil.

http://networkedblogs.com/AnegD
Ak Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Hisar ile Hıdırlık arasına kurulması planlanan teleferik hattı pojesine, Anıtlar Kurulu’nun izin vermediğini söyledi.

Kurumun bakış açısının çok farklı olduğunu belirten Saraçoğlu, “Söz konusu projenin hayata geçilrilememe sebebinin başında Anıtlar Kurulu geliyor. Kurumun bakış açısı çok farklı. Bu bakış açısının doğru olduğuna inanmıyorum. Çünkü, Avrupa’da bir çok tarihi eserin bulunduğu bölgelere tesisler yapılarak turizm kazadırılıyor. Bence bu kurumda yapısal köklü değişikliklere gitmemiz lazım” dedi.

Cevapla

“Halatlı Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön