1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 30 Ara Sal, 2014 06:52
gönderen Kamil16
Resim

Adapazarı Ekspresi yeniden seferlerine başlıyor. Şimdilik son durak Pendik. :? 8)

Yüksek Hızlı Tren Hattı (YHT) inşaat çalışmalarının başlatıldığı 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren durdurulan, başta çalışanlar ve öğrenciler olmak üzere binlerce kişi tarafından kullanılan Adapazarı- İstanbul Ekspres trenleri, 31 Aralık 2014 tarihinde test sürüşlerine, 05 Ocak 2015 tarihinde de normal seferlerine başlıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27863370.asp

Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 30 Ara Sal, 2014 07:43
gönderen Kamil16
Resim

Adapazarı - Haydarpaşa arasında 100 Km/h hızla seyreden lokomotifler.
Resim
Resim

1980'li yıllardaki Adapazarı Ekspresi Tren Dizini..
Resim

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 01 Mar Çrş, 2017 19:59
gönderen ibo
BAKAN ARSLAN’IN EMRİ BEKLENİYOR: TCDD HAZIR

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın, Ada Treni’nin Adapazarı Garı’na gelmesiyle ilgili verdiği talimatın ardından TCDD hazırlıklarını tamamladı. Bakan emir verdiğinde seferler hemen başlayabilir
SON HAZIRLIKLAR
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın geçtiğimiz hafta Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyareti sırasında Ada Treni’nin Adapazarı Garı’na girmesi yönünde verdiği talimatın ardından TCDD Taşımacılık A.Ş harekete geçti. Dün en son İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda son hazırlıklar gözden geçirildi.
HANGİ İSTASYONLAR
Toplantıda günde karşılıklı 6 sefere hemen başlanabileceği belirtilirken Adapazarı, Mithatpaşa, Arifiye, Sapanca, Köseköy, İzmit, Gebze ve Pendik istasyonlarının mevcut trenin durmasına uygun olduğu belirlendi. Toplantıda Derbent, Derince, Körfez, Hereke, Diliskelesi istasyonlarına bu trene uygun rampa yapılması kararlaştırıldı.
ARSLAN’A SUNULACAK
TCDD Taşımacılık A.Ş’nin Ada Treni’in Adapazarı Garı’ndan seferlere başlamasıyla ilgili hazır olduğu yönündeki bilgin en kısa zamanda Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a sunulacağı ve Arslan’ın vereceği emre göre hareket edileceği öğrenildi. Arslan’ın birkaç gün içinde trenlerin başlamasıyla ilgili talimat vermesi bekleniyor.
http://www.sakaryayenihaber.com/80845-b ... aberi.html

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 03 Mar Cum, 2017 01:21
gönderen ibo
Trenimize kavuşmamız an meselesi,eskisi gibi merkezden kalkacak.

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 03 Mar Cum, 2017 21:33
gönderen Esat
Eksikler tamamlanınca umarım Haydarpaşa ya da ulaşır. Pendikte indirilip marmaray a binmeye zorlanmasını akıl dışı bulurum

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 04 Mar Cmt, 2017 10:47
gönderen Engin Y
Hat bitince, Haydarpaşa-Söğütlüçeşme-Bostancı-Maltepe-Kartal-Pendik-Tuzla-Gebze-Körfez-İzmit-Arifiye-Adapazarı şeklinde çalışabilecek mi?

Marmaray'ın üçüncü rayını kullanabilecek, değil mi?

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 04 Mar Cmt, 2017 20:03
gönderen ibo
Halen tarih netleşmedi,vazifesi olmayan bakan çıkmış,filanca zaman,filanca yerden başlayacak diyor,ulaştırma bakanı sessizliğini koruyor.

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 03 Nis Pzt, 2017 19:08
gönderen ibo
Adapazarı ekspresi sakarya büyükşehir belediye başkanının karayolu lobisini kollaması yüzünden şehre giremiyor,inşallah toplanan 150.000 imza işe yararda,tren tekrar şehre girer,sırf bunun için adaray zımbırtısı çıkarıldı.

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 09 Nis Pzr, 2017 16:38
gönderen ibo
Mithatpaşa yetmez Gara gelsin8 Nisan 2017 - 10:24, Cumartesi
Halen Arifiye-Pendik seferlerini sürdüren Adapazarı Ekspresi, 10 Nisan Pazartesi gününden itibaren Mithatpaşa-Pendik arasında çalışacak. Vatandaşlar ekspresin Adapazarı Garı’ndan kalkmasını istiyor.
Pazartesi’den itibaren Adapazarı Ekspresi Mithatpaşa-Pendik arasından günde 8 kez seferlere başlayacak. Tren dün istasyona yanaşırken, İstanbul yolcularının Mithatpaşa’ya ulaşımını Adaray’ın sağlayacağı öğrenildi.
HAZIRLIKLAR TAMAM
İstanbul seferlerine 3 yıllık bir aradan sonra Arifiye-Pendik istasyonları arasında başlayan Adapazarı Ekspresi, beklentilerin aksine Pazartesi gününden itibaren Mithatpaşa İstasyonundan seferlerine devam edecek. Adapazarı Ekspresinin Adapazarı Garına gelmesi için 70 bine yakın imza toplanırken, oluşturulan kamuoyu hiçbir işe yaramadı. Arifiye’den kalkan İstanbul treninin Mithatpaşa’ya çekilmesi için bu istasyonda çalışmalar yapıldı. Küçük bir bekleme salonu yapılan istasyona dün de Adapazarı Ekspresi yanaştı.
ADARAY TAŞIYACAK
TCDD görevlileri de raylarda çalışmalarını yoğunlaştırırken, Adaray konusunda tam bir belirsizlik sürüyor. Adapazarı Ekspresinin 16 Nisan referandum müjdesi olarak Adapazarı Garına çekilmemesi halinde Adaray Mithatpaşa’ya kadar İstanbul yolcularını taşıyacak. Günden 8 kez yapılacak seferlerle İstanbul yolcusu Mithatpaşa’ya bu yolla ulaşım sağlayacak. Adaray’ın bu yöntemle çalışacak olması, ‘Adaray çalışıyorsa Adapazarı Ekspresi neden Adapazarı’na garına girmiyor’ sorusunu akla getirdi.
Metin IŞIKER

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 11 Nis Sal, 2017 09:01
gönderen Engin Y
TCDD sayfasına baktım da şu anda trenler Arifiye - Sapanca - İzmit - Gebze - Pendik arasında çalışıyor gibi gözüküyor..
Mithatpaşa yazmıyor tarife tablosunda..

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 20 Ağu Pzr, 2017 17:34
gönderen ibo
Tren adıyla münasır adapazarı yerine mithatpaşaya kadar gidiyor,tcdd belediye ambargosuna boyun eğiyor,sorunun ne zaman çözüleceği meçhul.Tcdd vurdumduymaz.

Re: tr-D.04 » Adapazarı Ekspresi

Gönderilme zamanı: 22 Eyl Cum, 2017 01:49
gönderen ibo
Adapazarı Gara Gidiyoruz!
“O tren yine bu gara gelecek”
Pendik Mithatpaşa arasında çalışan 4 çift Adapazarı Treninin kentin merkez garı olan Adapazarı Gara giriş çıkış yapması, 20 Ağustos 2017 tarihine kadar Belediye tarafından Adapazarı Arifiye arasında işletilen 16 çift ADARAY trenlerinin TCDD Taşımacılık AŞ tarafından vakit geçirilmeden işletilmeye başlanılarak halkın ulaşım hakkının engellenmemesi için;
23.09.2017 tarihinde Mithatpaşa İstasyonundan raylar üzerinde 2367 metre yürüyerek Adapazarı Gar'da Genel Başkanımız tarafından okunmak üzere basın açıklaması yapacağız.

BTS İSTANBUL 1 NOLU ŞUBE
YÖNETİM KURULU

ETKİNLİK PROGRAMI:
23 Eylül 2017 Cumartesi günü.
Pendik Gardan 10.20 Ada Ekspresi ile Mithatpaşa’ya gidilecek
Mithatpaşa İstasyonundan yaya çıkış saati: 12.15
Adapazarı Gar’da basın açıklaması saati: 14.00