1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

izm-T.04:02 » Halkapınar-Fahrettin Altay Tramvay Hattı

Gönderilme zamanı: 23 Mar Cum, 2018 12:40
gönderen Engin Y
Hürriyet'teki habere göre yarın bu hatta yolculu işletme başlayacakmış..
İnşallah faydalı olur; hem trafik azalır, hem de vatandaşlar kaliteli toplu taşıma hizmeti alırlar..

Kaynak: http://m.hurriyet.com.tr/konakta-tramva ... r-40780940

GEÇEN yıl Karşıyaka tramvayını hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 24 Mart Cumartesi gününden itibaren Konak tramvayında da yolculu ön işletmeye başlıyor. Vatandaşlar, ön işletme döneminde tramvaya ücretsiz binebilecek.

Fahrettin Altay-Halkapınar arasında sefer yapacak Konak tramvayının 24 Mart Cumartesi gününden itibaren yolculu ön işletmeye başlayacağı açıklandı. Yaklaşık 450 milyon liralık bütçe ayırdığı bu önemli projeyi tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 45 gün sürmesi planlanan ön işletme seferleri sırasında Konak Tramvayı'nın ücretsiz olacağını duyurdu. İlk seferine cumartesi günü, her iki yönden de saat 10.00'da başlayacak Konak Tramvayı, ön işletme sırasında yaklaşık 15'er dakikalık periyodlar halinde sefer yapacak. Seferler 06.00 ile 24.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Toplam 19 durağın 2'si (meydan çalışmalarının sürdürüldüğü Karantina durağı ile bölge halkının talebi doğrultusunda sonradan projelendirilen Atatürk Spor Salonu) ön işletme sırasında kullanılmayacak.

GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ TRAMVAYDA

Sürücüler ve yayaların tramvay ön işletme döneminde dikkatli olması gerektiğini belirten yetkililer, hat üzerinde parklanma ve bekleme yapılmamasının altını çizerek "Tramvayın gabari alanında geçiş üstünlüğü tramvaydadır. Yaya geçitlerinin kullanılmasına özen göstermeli, trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uyulmalıdır. Tramvay geçiş alanında yapılacak parklanmanın toplu ulaşımı aksatacağı ve diğer yurttaşları bekleteceği asla unutulmamalıdır" dedi.

Re: izm-T.04:02 » Halkapınar-Fahrettin Altay Tramvay Hattı

Gönderilme zamanı: 23 Mar Cum, 2018 14:04
gönderen Esat
Hayırlı olsun İzmir' e, geriden geldi biraz ama tramvay konusunda güzel bir ilerleme kaydettiler gördüğüm kadarıyla