ist-L.07 » İstanbul Doğalgazlı Otobüslerini Teslim Aldı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16802
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

ist-L.07 » İstanbul Doğalgazlı Otobüsler

Mesajgönderen Esat » 23 Oca Çrş, 2013 21:33

İBB bugün yaptığı bir törenle 42 adet doğal gaz ile (CNG) çalışan otobüsü hizmete almış, şimdi birincisi otobüsler ile çok aşina olmadığım için (bununda delileri var) ikincisi bir sürü otobüs alındığı için kafa çorba oldu, haberi ilk okuduğum haber sitesinde sarı mercedes (İlyas Salman yoktu içinde) fotoğrafları vardı, İBB sitesinde ise mor renkli başka bir otobüs var. Ben hali ile İBB ye itibar ediyorum dolayısı ile Mercedes değil bunlar ama TCV diye bir firmadan alındı ise neden MAN genel müdürüne plaket verildi onu anlayamıyorum :):)

Her ne ise hayırlı olsun, tepe tepe kullanılsın, Allah otobüsleri çekişten düşürmesin inşallah, kandilinizde mübarek olsun.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber ... wsID=20916

İstanbul’da 2013 sonuna kadar 3000 adet yeni otobüsün trafiğe çıkacağını belirten Başkan Topbaş, “1500’ünü Otobüs A.Ş, 1500’ünü de İETT hizmete alacak” dedi. “Halk Otobüsleri’nin de kendilerini yenileyecek” diyen Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti. “Başta dezavantajlı grupların kullanabileceği bu araçlar çevreci de olacak. Fosil yakıt kullanmayan bir sistemi kazandırmaya çalışıyoruz. Yeni otobüslerimiz sıkıştırılmış doğalgazla çalışacak. Akaryakıt gideri olarak yüzde 50 daha tasarruflu. Çevreye olan katkısı ise daha büyük. Bu otobüslerimizin sayısını 320’e çıkaracağız.”

Başkan Topbaş’ın konuşmasının ardından yeni otobüslerin alındığı TCV Otobüs’ün Genel Müdürü Timuçin Bayraktar, MAN’ın CEO’su Tuncay Bekiroğlu Başkan Topbaş’a birer plaket verdi.


Not: O sarı otobüslerde geçen günlerde servise alındı sanırım, çünkü otobüs delilerinin mesajlarında görmüştüm, fotoğraflanmıştı falan. Onlarda hayırlı olsun bu arada.

“Belediye ve Halk Otobüsleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir