1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

gan-TF.01 » Gaziantep Şahinbey Parkı teleferiğ

Gönderilme zamanı: 13 May Cum, 2011 18:03
gönderen kemal
Kısa bir süre içerisinde halkın kullanımına açılacak olan teleferiğin ilk testini kendisinin yaptığını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tanıtımı da ilk olarak gazetecilere yapacağını söyledi.


Şahinbey Belediye Meclisi’ne başkanlık eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak yaptıkları çalışmaları meclis üyelerine tanıttı. Tahmazoğlu, Şahinler Vadisi içerisine yapılan teleferiğin testinin tamamlandığını belirterek, “Teleferiğin önce kum torbaları ile testi yapıldı. Şu anda herhangi bir aksilik yok. Önümüzdeki en kısa zamanda teleferiği halkın kullanımına açacağız. Bizzat ben test ettim” dedi.

Resim

Resim


Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, gezi sonrasında ise basın mensuplarına açıklama yaptı.

Tahmazoğlu, burada yaptığı açıklamada, 280 bin metre karelik bir alana sahip olan Şahinbey Parkı'nın, Nisan 2011 yılında hizmete gireceğini, park içerisinde yapımı devam eden ve tamamlanma aşamasına gelen teleferik sisteminin ise Şuban 2011 yılında hizmete gireceğini ifade etti.

Tahmazoğlu, şöyle konuştu:

"Park'ta, piknik alanları, çocuklar için oyun alanları, gençler için spor alanları, kafeterya, amfi tiyatro, yürüyüş yolları, yöresel ürünlerin satıldığı alan, su göletleri yer alıyor. İlerleyen günlerde parkı daha da genişletmeyi düşünüyoruz. Vizelerin de kalkmasıyla Gaziantep'e Suriye'den gelen çok sayıda turist var. Şubat ayında hizmete girecek olan teleferikle vatandaşlarımızın yanı sıra, turistler de parkı tepeden görme ve gezme imkanına sahip olacak.

Bu, Gaziantep için ilk olacak. Teleferik, gidiş ve geliş olarak 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip. Her biri 8 kişilik olan 20 kabin olacak. Bu kabinlerle saatte bin kişi taşınabilecek. Ayrıca, ihtiyaç duyulması halinde kabin sayısı arttırılabilecek. Amacımız kar etmek değil, teleferikle düşük bir ücret karşılığında yolcuları taşıyacağız."

Tahmazoğlu, Şahinbey Parkı içerisine, İtalya'dan ithal edilecek ve her mevsim çiçek açma ve yeşil kalma özelliğine sahip olan 5 bin ağaç dikimi yapılacağını da sözlerine ekledi.

Gönderilme zamanı: 13 May Cum, 2011 23:13
gönderen Esat
Bu teleferik vagonlarını hava da da görmek istiyoruz :)

Gönderilme zamanı: 14 May Cmt, 2011 11:01
gönderen kemal
O resim biraz eski herhalde şimdi zaten havadalar, artık gidince çekeceğiz :P

Gönderilme zamanı: 02 Haz Prş, 2011 22:55
gönderen kemal
Resim

Resim

Resim

Gönderilme zamanı: 02 Tem Cmt, 2011 23:05
gönderen kemal

Gönderilme zamanı: 03 Tem Pzr, 2011 01:20
gönderen Esat
Kemal abi vallahi senin bu teleferik merakın bir başka :) sayende bizde nerede ne teleferik var öğreniyoruz, videolar için tekrar tekrar teşekkürler.

Gönderilme zamanı: 03 Tem Pzr, 2011 14:39
gönderen alabay
Ben teleferiklerden nefret ederim, Locarno'daki teleferiklerde öldüm gittim :-(

Gönderilme zamanı: 03 Tem Pzr, 2011 14:42
gönderen Esat
Vallahi bende pek sevmem :) Eyüp teleferiğinde bile aklım gidiyor, bazen düşünüyorum da Uludağ' da ya da şu Alplerde falan binsem ne yapacağım??? :oops:

Gönderilme zamanı: 03 Tem Pzr, 2011 16:38
gönderen btgn
Uludağ' da ya da şu Alplerde falan binsem ne yapacağım?
Ikisi de çok eğlenceli :D Uludağ'da meşhur kaynana çukuru diye bir yer vardır teleferik vadiden geçer yükseklik çok fazla insan uçaktaymış gibi hissediyor. Alplerde ise Flumserberg'de binmiştim teleferik yolun bir bölümünde çok dik bir yere çıkıyor neredeyse asansör gibi hareket ediyor. Bu hattın dikliği beni çok şaşırtmıştı.

Gönderilme zamanı: 03 Tem Pzr, 2011 16:56
gönderen alabay
İşte ben Locarno'da hem Centovalli'de bir uçurumu geçmek için, hem de dağa tırmanmak için Orselina-Cardada'nın Locarno'dan ilk etabına bindim, o da “asansör” gibi başlıyor ve çok büyük araçlara sahip, ötekisi küçük, çok eski bir kabin. İkisinde aklım değil, bambaşka yerlerim bile gitti, ama büyüğünde video çekmiştim, sunmuştum da galiba. Yok, hiç bana göre değil! ;-)

Gönderilme zamanı: 03 Tem Pzr, 2011 21:26
gönderen kemal
O kaynana çukurunu ben de hiç sevmem berbat bir yer :(
Ben teleferiği aslında dışardan severim , onun gidişi hoş, içi bence de pek hoş değil...