ist-DN.29 » Avp. Yakası güneyinde deniz ulaşımı yap

Cevapla
Kullanıcı avatarı
gokhan aslan
Aylık Paso
Mesajlar: 47
Kayıt: 18 Nis Cmt, 2009 11:46

ist-DN.29 » Avp. Yakası güneyinde deniz ulaş&

Mesaj gönderen gokhan aslan » 14 Mar Cmt, 2015 21:06

Yenikapı-Bakırköy arası İDO seferleri var diye biliyorum. Eskiden Avcılar'a da seferler vardı. Yolcu yetersizliğinden Avcılar iskelesi kapatıldı. Halbuki problem yolcu yetersizliği değil, yolcuların Avcılar iskelesine ulaşamamasıydı. Tamam artık metrobüs var daha hızlı, otobüs daha ucuz kabul. Ama İst Avrupa Yakası güney ilçeleri arasında (Silivri, Bçekmece, Bdüzü, Avcılar, Bköy) ve Anadolu yakası ilçelerine Turyol benzeri motorlarla İDO'ya göre daha ucuza bir ulaşım sağlanamaz mı?

emrenmert

Mesaj gönderen emrenmert » 14 Mar Cmt, 2015 22:17

Bir deniz otobüsü ağı olması şart bence.

Silivri-Büyükçekmece-Avcılar-Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy şeklinde bir Avrupa Yakası hattı,

bir de

Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy-Bostancı-Kartal-Pendik-Tuzla şeklinde bir Anadolu Yakası hattı olmalı.

Bunların dışında şöyle bir boğaz hattı olmalı:

Kadıköy-Eminönü-Üsküdar-Kabataş-Beylerbeyi-Arnavutköy-Anadolu Hisarı-İstinye-Beyköz-Sarıyer-Anadolu Kavağı

hatta aynı otobüs hatları gibi numaralandırmalı.

kenanmar
Serbest Geçiş
Mesajlar: 701
Kayıt: 28 Eyl Çrş, 2011 15:47

Mesaj gönderen kenanmar » 15 Mar Pzr, 2015 04:13

Saros Körfezi - Çanakkale - Gelibolu - Tekirdağ - Silivri - B.çekmece aksında özellikle yaz aylarında ciddi bir potansiyel oluşuyor, sıkış tıkış otobüsler de gitmektense tatilcileri ada vapuru gibi gemide taşımak daha ekonomik, konforlu veya karlı olabilir.
Ancak ne Beylikdüzü, Bakırköy, Zeytinburnu sahili anlamlı bir yolcu sirkülasyonu vaad etmiyor, Bakırköy - Bostancı denizyolu bile Marmaray'la bağlanınca o bile anlamsız kalıyor. Sadece Avcılar Üni.'ne Metrobüs olmadan evvel ulaşmak çok zor oluyordu o zamanlar Avcılar İdo İskelesi daha anlamlıydı ama bildiğim kadarıyla artık günümüzde o bile geçerliliğini yitirmiş gibi. Belki Kanal İstanbul olursa olaylar değişir.
Belki metrobüsten bıkan ve yılgınlık geçirenler için Silivri - B.çekmece - Beylikdüzü - Avcılar - Bakırköy - Karaköy - Kadıköy yönünde bir hat işletilebilir; hem Taksim - Beşiktaş yönüne hem de Anadolu Yakası'na hitap eden bir işletme olur.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16865
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 15 Mar Pzr, 2015 16:38

Kentici ulasim anlaminda ulasim uzmanlari fizibl olmadigini dusunuyor. Acikcasi bende artik sadece Marmaranin karsisina gecis icin mantikli goruyorum ama bu kis aylarinda genellikle sorunlu bir ulasim.

Cevapla

“Deniz Yolları” sayfasına dön