izm-T.01 » İzmir Tramvay Hatları Projesi

Engin Y
Kadrolu Personel

Re: izm-T.01 » İzmir Tramvay Hatları Projesi

Mesajgönderen Engin Y » 26 Mar Pzr, 2017 17:27

kado yazdı:Şu an için sadece Alaybey'de aktarma yapılabilir. Mavişehir'deki istimlak sorunu yüzünden son durağı Ataşehir Depo olarak revize ettiler. Dolayısıyla oradaki İzban bağlantısı da kalkmış oldu. Uzun vadede ise hat Çiğli'ye uzayacak.

Tramvay zaten caddeden gitmiyor mu?
Neden istimlak sorunu var?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 26 Mar Pzr, 2017 18:42

Engin Y yazdı:
kado yazdı:Şu an için sadece Alaybey'de aktarma yapılabilir. Mavişehir'deki istimlak sorunu yüzünden son durağı Ataşehir Depo olarak revize ettiler. Dolayısıyla oradaki İzban bağlantısı da kalkmış oldu. Uzun vadede ise hat Çiğli'ye uzayacak.

Tramvay zaten caddeden gitmiyor mu?
Neden istimlak sorunu var?

Mesela AB başkentlerinde sokak denilen genişliklere bizim cadde, cadde denilen genişliklere bizim bulvar diyor olmamız? :) kaç şerit olursa olsun her caddemizin 2 şeridi otoparka gidiyor, dar caddeler nedeni ile tramvay için gerekli dönüş kurp çapları sağlanamıyor, çok para gidecek diye gelişi gidişi ayrı caddelerden tramvay yapmaya da ülkemiz belediye yönetimlerinin cesareti yetmiyor. İstanbul ve İzmir gibi çarpık kentlerde tramvay tam bir baş belası aslında, kötü olan bunu benim gibi bir tramvaycı söylüyor.

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 27 Mar Pzt, 2017 14:20

Abi, çarpık kentleşme konusunda çok haklısın..
Anlayamadığım şey şu: Yanlış anlamadıysam Mavişehir'de İzban ile entegre olacaktı bu tramvay..

İstimlak sorunu Mavişehir'de yaşanıyormuş..
Yani İzmir'in son 20 yıl içinde imara açılan, muhtemelen en planlı yapılaşan ve en geniş caddelerine sahip bölgesinde.. (daha geçen ay İzmir'deydim, en çok vaktim Mavişehir-Bostanlı arasında geçti..)

Nasıl böyle amatörce bir hata yapabilmişler, onu bir türlü anlayamadım..

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 16 Nis Pzr, 2017 23:44

Geçen hafta hizmete giren Karşıyaka Tramvayı (Alaybey-Mavişehir Tramvayı) ile inşaatı devam eden Konak Tramvayı (Halkapınar-Fahrettin Altay Tramvayı) için entegrasyon haritalarını da bu başlığa ekliyorum..

Resim

Resim

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir