gan-B.03:01 » "GAZİRAY" Gaziantep Banliyö Hattı İnşaat Aşaması

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

gan-B.03:01 » "GAZİRAY" Gaziantep Banliyö Hattı İnşaat Aşaması

Mesajgönderen Esat » 25 Nis Çrş, 2018 16:25

GAZİRAY olarak adlandırılan Gaziantep banliyö hatlarının modernizasyon projesinde temel atma töreni gerçekleştirildi. Daha önce İzmir ve Sakarya' da olduğu gibi burada da anladığım kadarı ile TCDD ve Belediye ortaklığında bir işletme yapılacak, bu aşamada benim anladığım bu oldu açıkçası, inşaat kısmında da bakanlık ve belediyenin aşağı yukarı yarı yarıya bir maliyet karşılama oranı söz konusu. Umarım zamanında ve kaliteli bir iş ortaya çıkartılacak, bu kentimize güzel bir işletme daha kazandırılır.

http://www.rayhaber.com/2018/04/%EF%BB% ... lediyeden/

http://www.rayhaber.com/2018/04/gaziant ... li-atildi/

Gaziantep’in sanayi, ticaret ve üretim alanlarına kolay erişmesi için daha çok yollara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Arslan, bunu da Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yaptığını söyledi. Şahin’e kendilerinin de bakanlık olarak destek verdiğini belirten Arslan, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın şehir içi yaptığı yolların yanı sıra Gazianteplilerin hayatını kolaylaştırıcak GAZİRAY’ı da yaptığını görüyoruz. 100 bin Gaziantepli taşıyacak olan GAZİRAY’ın yaklaşık 5 km’lik kısmının yer altına girmesi gerekiyor. Şehrin bütünlüğü için bunun gerekli olduğunu düşündük” dedi.

1 milyar 100 milyon TL’lik GAZİRAY projesini Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptıklarını aktaran Bakan Arslan, 25 km’lik hattı 4 hat olarak yapacaklarını kaydetti. 2 hattı metro standartlarında 2 hattı da hızlı, yük ve yolcu trenlerinin olduğunu belirten Arslan, seyahat süresinin 30 dakikaya düşeceğini söyledi. Hedeflerinin 2019 yılında doğu kısmını açmak ve günlük 100 bin yolcu taşımak olduğunu dile getiren Arslan, projenin tamamının bitmesi durumunda günde 358 bin kişiye hizmet verileceğini kaydetti.

Uğur
Sezonluk Yolcu

Re: gan-B.03:01 » "GAZİRAY" Gaziantep Banliyö Hattı İnşaat Aşaması

Mesajgönderen Uğur » 05 Eki Cum, 2018 23:05

https://www.youtube.com/watch?v=TbBAVby9iso

Eylül ayı itibariyle inşaattaki durum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 06 Eki Cmt, 2018 08:57

paylaşım için teşekkürler, çok uzun bir video :) ama güzergahı tam olarak gösteriyor, güzel

Uğur
Sezonluk Yolcu

Mesajgönderen Uğur » 06 Eki Cmt, 2018 11:19

Sorma abi 2x hızla izlerken bile sıkıldım :).

20 km güzel bir yatırım. Hayatım boyunca Gaziantep'in yakınından bile geçmediğim için tam bilemiyorum ne kadar faydalı olur ama sadece OSB'ye giden servisleri şehir içinden çekse bile hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

metro_5
Aylık Paso

Mesajgönderen metro_5 » 06 Eki Cmt, 2018 15:10

Güzel bir yatırım olacak TCDD ye bir büro daha açılmış olacak, ülkemiz Raylı sistem gelişimi açısından büyük bir ilerleme .
Gaziantep şehri için Toplu ulaşım ın ana omurgası olacak.
İleride Metro sistemleri de buna göre inşaa edilecek o yüzden büyük şans.
Bu sayede İstanbul da biraz nüfus açısından rahatlar.

“Demiryolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir